Elikä siis mustepatruunat ovat miltei uudet, mutta väittää että musteet loppu. Ei suostu tulostamaan. Onko mitään keinoa, mikä auttaisi tässä ongelmassa? Kokeilin ottaa patruunat pois ja laittaa takaisin, mutta ei muutosta..
Patruunoissa vielä paljon mustetta, mutta ei tulosta
avuton..
4528
0Äänestä
Vastaukset 4
Vanhimmat
Toisissa tulostimissa on laskuri. joka pitää huolen ettei tiettyä sivumäärää ylitetä vaikka mustetta vielä olisikin. Musteen myynti tuo sen ison rahan. Siksi myynnistä pitää huolehtia. Tulostimen voi myydä vaikka tappiolla.
kuivuneet tukkoon tavallien ilmiö musteruiskuissa putsaa ne electroniikan puhdistusaineella.
samankaltainen ongelma. Ainoa ero on että mustetta kyllä riittäisi eikä ole kuivunut tukkoon kun on ollut käytössä ahkerasti. Yhtäkkiä tulostin alkoi herjaamaan "mustekasetinongelmaa". En pysty tulostamaan edes testisivua. Laite ei suostu tekemään mitään vaan käskee poistamaan ja tarkistamaan kasetin. Kaikki kosketuspinnat olen puhdistanut. Laite on HP:n C4180.
Ilmeiseti kirjoituspää vioittunut joko koneesta tai patruunasta