Olisiko kellään kiinostusta lähteä tutustuma Malesiaan ja Indonesiaan. Olen suunnittelemassa sille suunnalle reissua tammikuun puolestavälistä helmikuun puolenvälin tietämille. En ole aikaisemmin käynnyt kyseisissä maissa ja seura kelpaisi kyllä! Olen 36v mies.
Singapore-Bali tammi-helmikuu
Aasiaan...
4605
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Hei
Balille ja Papua Uuteen Guineaan olisi pari paikkaa vapaana. Matkanjärjestäjänä Scorza, käy katsomassa. Ilmoittautuminen tällä viikolla.
HEI!
Mulla olis suunnitelmsissa Balin reissu tammikuun 21.pvä lähtö ja paluu 12.2.2011. Olen löytänyt halvimmat lennot Singaporen kautta. Singaporessa vois olla pari päivää ja jatkaa siitä matkaa Air Asialla.
Kirjoittele jos samantyyppinen matka kiinnostaa. Täällä olis sosiaalinen, iloinen nainen, 34v.
Itse olen tammikuun Balilla, jo kahdeksatta kertaa. Majoituksista ei vielä tietoa, mutta tod.näk. Kutassa kuitenkin suurimman osan. Yksin olen siis liikenteessä ja reilu 30-vuotias nainen. Joskus olisi mukava jakaa vaikka retkikustannuksia tai käydä syömässä porukassa. Vinkkejäkin saattaisi ainakin ensikertalaisille irrota. :)
Moikka teille kaikille:)
Suunnitelmissa hypätä Thaimaan puolelta käymään Balilla 15.1 - 20.1. Jos joku sattuu siinä kohtaa tarvitsemaan kämppistä, tai muuten hetkeksi matkaseuraa, ilmoitelkaa!
Ensimmäistä kertaa tällä suunnalla liikkeellä ja tarkoitus pysyä enemmän meressä kuin baarissa;-)