Faktaa

okt:t rommanneet -10% tämä vasta alkusoittoa.
Minähän sanoin, että syksyllä rommaaaaaaaaAAAAAH!

Ensivuoden vuokrankorotuslappu tuli, hieman päälle prosentti korotusta eiiiiii miten selviydyn laskuista???
Kohta propagandamedia varmaan uutisoi 20% korotuksista buahahaha
2133
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ainakaan parempien omakotitalojen hinnat kuulua vuokralaisille?

Terveisin: Iloinen Periskentelijä.

Äänestä

no mietippä sitä, mutta meillä lämmitetään paljua pihalla ja nautitaan pari nallea siinä ohessa. t: 750e/kk pankille (By the way, osta tie...minne tai kelle se sun raha menee?)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Iloinen vuokralainen kirjoitti:

okt:t rommanneet -10% tämä vasta alkusoittoa.
Minähän sanoin, että syksyllä rommaaaaaaaaAAAAAH!

Ensivuoden vuokrankorotuslappu tuli, hieman päälle prosentti korotusta eiiiiii miten selviydyn laskuista???
Kohta propagandamedia varmaan uutisoi 20% korotuksista buahahaha

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu