Onko kukaan käynyt Silja Serenadella ravintola Mundossa lähiaikoina? Paljon maksaa pääruoat suunnilleen? Onko hyvää ja sopivan kokosia annoksia?
Vastaukset 1
- Hiihto-HousuNainen
Silja Serenaden Mundossa on pääruokina esim Wienerleike, Lohifilee ja Lihapullat. Seurueemme söi kaikkia noita annoksia ja jokainen oli kyllä tyytyväinen. Peruna vaihtoehtoina on ainakin muhennos ja ranskalaiset.
Yleensä kyllä valitsemme Ala Carten tai Kalaravintola Happy Lobsterin nykyään. Näin Joulunaikaan tietenkin Buffetin Joulupöytä pitää ehdottomasti ottaa.
Hinta oli muistaakseni 12 - 16 euroa annoksesta riippuen. Isompien ruoka-annosten tarjoilu muistaakseni alkaa klo 18.00.
Annokset olivat isoja ja varmasti lähtee nälkä isommaltakin. Me otimme siihen vielä lisäksi jonkun tarjolla olevista salaatti pohjaisista annoksista, joissa on esim feta-juustoa, kanaa ja jotain muita vaihtoehtoja.
Noiden varsinaisten ruoka-annosten mukana tulee myös salaattia ja leiväksi saa ottaa vapaasti esim rapeita sämpylöitä ja ruisleipää.
Mundossa on kyllä aika monenlaiseen nälkään annoksia pitkin päivää ja yötä. Pitzasta salaatteihin.
Hyviä Ruokahetkiä ja Hyvää Joulua Sinulle!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "4161991- 1801475
- 1491467
- 1231366
Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh291166Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!
Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.238917- 113907
- 65739
- 26675
Vaikea löytää samantyylistä miestä
Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i124655