toimiiko simlukituksen poistokortti n95

?????????

eli miulla olis nokian n95 puhelin joka on tele finlandin kytkykauppa puhelin.niin sitä olisin kysynyt onko kellään kokemusta toimiiko se poistokortti?
haluaisin ottaa puhelimen käyttöön pripeid liittymälle mutta siinä on se lukitus päällä niin mietin että toimiiko se sim lukitus poistokortti???

2

746

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Minkä takia sinun pitää poistokortilla poistattaa lukitus? Ootko hankkinu puhelimen ite TF:ltä kytkynä (millon) vai onko se hankittu jostain muualta? Jos oot hankkinu puhelimen TF:ltä, niin onko siitä loppunu kytky vai vieläkö se on voimassa? Jos kytky on päättyny niin ootko pyytänä purkukoodia siihen puhelimeen TeleFinlandilta? Jos et, niin saat sen soittamalla TF:n aspaan 0404 123 123 tai jos oot TF:n asiakas niin saat sen myös (mahdollisesti, en oo varma) Oma liittymä -osiosta.

    • jermovak

      no on muitakin konsteja purkaa sim lukitus. tälläkin palstalla on paljon juttua siittä... ja homma toimii sen jälkeen millä kortilla tahansa. Ilman mitään poistokortteja..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vassarit kummittelee pääni sisällä joulunakin

      Hetki sitten alkoi punakapina. Joulupäivään mennessä ollaan jo Lindtmanin nuoruusvuosien näytelmäkerhossa. Tapaninpäivän
      Maailman menoa
      50
      2672
    2. Oho, köyhyys väheni Marinin hallituskaudella

      👋💥🤕 Tuonkin Marinin hallitus sössi --- Vuosien 2019–2023 sosiaaliturva- ja verotusperusteiden muutokset suhteessa h
      Maailman menoa
      79
      2278
    3. Kylläpä asiat onkin nyt hyvin verrattuna Sannan aikaan

      Sannan aikana aähkön alv oli 10%, nyt 25,5%. Ajatelkaa nytkin pörssisähkö on ilmaista, keskellä talvea! Bensan hinta on
      Maailman menoa
      3
      1661
    4. En tiedä mitä olet mulle

      Rakkauteni,ihastukseni,pakkomielteeni,mitä lie. Jokatapauksessa ajattelen sinua päivittäin lämmöllä ja haluan toivottaa
      Ikävä
      51
      1170
    5. Ukrainan raukkamainen isku Moskovaan.

      Pitikö isku tehdä juuri jouluna.Siinä saattoi jäädä joku lapsi isättömäksi.Kyseessä ei edes sotilaskohde.
      Maailman menoa
      279
      1013
    6. On mullakin

      Sua ikävä. En vain pysty siihen mitä toivot. Siksi toivon joskus että voisin vain olla hetken lähelläsi
      Ikävä
      49
      957
    7. Mikä on kaunein naisennimi jonka tiedätte?

      Kotimainen tai ulkomainen.
      Sinkut
      70
      880
    8. Vittumaista Joulua Kuhmolaisille.

      Siinäpä se tiivistettynä.
      Kuhmo
      15
      874
    9. Ikävä edelleen sinua

      Tänään tunnen sen vahvasti. Kaipaan sinua elämääni. En haluaisi heittää hukkaan sitä mitä meillä oli, mutta ollaan aja
      Ikävä
      19
      779
    10. Sekaisin ihastuksesta

      Oletko mennyt joskus sekaisin ihastuksesta? Miten se on näkynyt, tuntunut tai saanut sinut käyttäytymään? Onko jotain, m
      Ikävä
      54
      751
    Aihe