eli miulla olis nokian n95 puhelin joka on tele finlandin kytkykauppa puhelin.niin sitä olisin kysynyt onko kellään kokemusta toimiiko se poistokortti?
haluaisin ottaa puhelimen käyttöön pripeid liittymälle mutta siinä on se lukitus päällä niin mietin että toimiiko se sim lukitus poistokortti???
toimiiko simlukituksen poistokortti n95
2
784
Vastaukset 2
Minkä takia sinun pitää poistokortilla poistattaa lukitus? Ootko hankkinu puhelimen ite TF:ltä kytkynä (millon) vai onko se hankittu jostain muualta? Jos oot hankkinu puhelimen TF:ltä, niin onko siitä loppunu kytky vai vieläkö se on voimassa? Jos kytky on päättyny niin ootko pyytänä purkukoodia siihen puhelimeen TeleFinlandilta? Jos et, niin saat sen soittamalla TF:n aspaan 0404 123 123 tai jos oot TF:n asiakas niin saat sen myös (mahdollisesti, en oo varma) Oma liittymä -osiosta.
- jermovak
no on muitakin konsteja purkaa sim lukitus. tälläkin palstalla on paljon juttua siittä... ja homma toimii sen jälkeen millä kortilla tahansa. Ilman mitään poistokortteja..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "4161951- 1481427
- 1731388
- 1161336
Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh281136- 111892
Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!
Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.229856- 62714
- 26655
Vaikea löytää samantyylistä miestä
Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i124645