Aion viedä k-auton kopissa ...

... henkilöauton Tallinnaan remonttiin. Miten se pitää olla sidottu, ja tarkistetaanko noita sidontoja satamassa jotenkin ?.
Vastatkaa mielellään sellaiset, jotka ovat vastaavia kuljetuksia tehneet.
3805
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

pitää olla AINA sidottuna lavalla/ kopissa. Voivat tarkistaa pistokokeissa ja jos ei oo sidottu, jäät laivasta. Sido etupäästä esim. akselistosta ja vastaavasti takaa. 2 liinaa eteen ja 2 taakse, niin ei oo kitisemistä virkavallalla.

Äänestä
  • sidotaan autokanteen kiinni ! (harvemmin tallinnaan) mutta se lasti siellä kopissa pitää olla kiinni, muuten ei vakuutukset maksa jos jotain sattuu........

    Äänestä

Ei muutakun takaseinä helvettiin ja punto sisälle! Toimii paremmin!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mrdream kirjoitti:

... henkilöauton Tallinnaan remonttiin. Miten se pitää olla sidottu, ja tarkistetaanko noita sidontoja satamassa jotenkin ?.
Vastatkaa mielellään sellaiset, jotka ovat vastaavia kuljetuksia tehneet.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu