On vain hetki kun suomi on otsikoissa. Pohjolan pariisi upposi velkaan, katainen huutaa kaikki talkoisiin tällä hetkellä kreikassa huudetaan tätä samaa.
Kreikka uppoaa syvälle lamaa.
Ei mee hyvin.
2205
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Rampanut kaiketi satoja miljoonia,silti on valtio pee aa,ihmetytyää minne nekin rahat ovat menneet,mut ei vaikea arvata,ja nyt saa EU auttaa seuraavat kymmenen vuotta ainakin,eipä tule nettomaksajaa ihan heti.
silloin edellisessä porvarillisen politiikan kliimaksissa. Vuonna 1991,2,3,4,5,5....se oli totta ja on totta valitettavasti tänäänkin_
http://yle.fi/uutiset/kotimaa/2009/12/konkurssien_maara_huolestuttavassa_kasvussa_1280608.html
Q4:nen ja anno domini "1993" seuraavaksi edessä
PS. Oikeisto-YLEn ylimielinen ja viekkaanoloinen lapsiuutistenlukija kertoi eilen klo 18.00 lähetyksessä "viime aikojen hyvistä talousuutisista". En nyt millään jaksa muistaa yhtäkään niistä, mistähän mahtoi olla kysymys?