Alko taas tämä pimeä aika masentaa ja kun en viinapullosta lohdutusta hae niin ajattelinpa ottaa lentokoneen ja lähteä vaikka LA:han ihailemaan Hollywood kylttiä.
Tässä kaupungissa varmaan kannattaa heti vuokrata auto? On niin laaja kaupunki että kävellen ei tietääkseni oikeestaa pääse minnekään..
Tässä kaupungissa varmaan kannattaa heti vuokrata auto? On niin laaja kaupunki että kävellen ei tietääkseni oikeestaa pääse minnekään..
Vastaukset 2
Vanhimmat
No kävellen voi kyllä liikkua pienillä alueilla, esim. Hollywoodissa, West Hollywoodissa, Santa Monicassa jne. Kaupunginosista toiseen liikkuminen ei onnistu kävellen, mutta kyllä kaupungista löytyy julkista liikennettä ja itse pärjäsin sen avulla ihan hyvin. Tosin jos haluat vuokrata auton niin sekin on hyvä keino liikkua, haluan vaan sanoa ettei se ole mitenkään "pakollista". Samoista asioista on keskusteltu täällä aiemminkin joten lueskelepa niitä alkuun.
Ei käytä viime vuonna LAssa, ei sielläkään mitenkään valosaa ollut, aurinko nousee about siinä 6 maissa ja laskee jo 15-16 maissa (17 on jo aika pimeää) ei kylläkään uskois, vaikka siellä on kesä ympärivuoden..