lastenhoitaja espoosta!

PihlaN

Hei!
Olen 19 vuotias tyttö ja asun Matinkylässä yhdessä poikaystäväni ja koiran kanssa. Olen nyt joulukuussa päässyt ylioppilaaksi, ja etsin lastenhoitoalan työtä. Olen Mannerheiminlastensuojeluliiton hoitaja ja täten suorittanut MLL:n lastenhoitajakurssin kesällä 2008. Käyn tällä hetkellä satunnaisesti eri perheissä lapsia hoitamassa, mutta nyt tarvisisin kokopäiväistä työtä. Olen todella lapsirakas, ja todennäköisesti tulevaisuuden ammattini tuleekin olemaan jotakin, jossa saa touhuta lasten ja nuorten parissa. Nuorin lapsi, jota olen hoitanut on ollut 6 kuukautta ja vanhin 9 vuotta. Olen myös ollut yläasteella viikon mittaisella työhön tutustumisjaksolla päiväkodissa.

Olen luotettava, kärsivällinen, savuton, urheilullinen lasten ja eläinten parissa viihtyvä. Vapaa-aikaani vietänkin mielelläni kuntosalilla, jumpassa, ulkona koirani kanssa sekä ystävien kanssa, mutta viihdyn myös paljon kotona.

Minulla ei ole autoa käytössä, joten toivottavasti löytyy perhe hyvien kulkuyhteyksien päästä Espoon Matinkylästä. Jos kiinnostuit, ota yhteyttä niin jutellaan lisää!

Ystävällisin terveisin
Pihla Nohynek

yhteydenotot näin aluksi sähköpostiin: [email protected]

2

617

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Moi oma hoitaja t 2025 ku oot laitokses töis

    • Anonyymi

      Muuten oli hyvä mutta elävien eläinten kanssa suhaava ei käy.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      179
      5012
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      20
      4418
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      9
      3117
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      253
      2962
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      143
      2902
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      52
      2511
    7. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1929
    8. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      22
      1767
    9. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      35
      1760
    10. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      68
      1751
    Aihe