latinobic

Olen siis ilmoittautunut jo ko kurssille. Nyt vaan alkoi hirvittämään.. Osaisko joku kertoa lajista enemmän. Niinkuin esimerkiksi, että pitääkö olla miten rautaisessa kunnossa, että jaksaa heilua mukana.. ja minkäläinen varustus tunnilla tarvitaan. Muukin lisäinfo on tervetullutta :)
5649
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Latinotanssien askelin, musiikin tahdissa. Yl aloitetaan hieman rauhallisemmin, kuviosarjaa edeten tahtia lisäten. Ei siinä rautaista kuntoa tarvita, etenet omaan tahtiin. Huolehdit vaan siitä, jos väsy iskee ettet ole toisten tiellä koska riveissä yl liikutaan. Lattiamateriaalin mukaan kengät, matalat sopivasti luistavat. Vesipullo tietenkin mukaan. Ja iloinen mieli. Ihan vahingossa tulee opittua rumban, chat chaan ym askelikot sekä rytmin "oivaltamisen". Yhdellä sanalla hauskaa harjoittelua ilman paria.

Äänestä
  • kivaa

    Äänestä

  • aloittaja345 kirjoitti:

    kivaa

    vielä mustenpaa

    Äänestä

Tarkat silmät seurantaan, kaatuminen ei ole lähtö ajatus

Äänestä

Vuosia sitten latinobici meni villiksi Nokialla.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


pam-pu-la kirjoitti:

Olen siis ilmoittautunut jo ko kurssille. Nyt vaan alkoi hirvittämään.. Osaisko joku kertoa lajista enemmän. Niinkuin esimerkiksi, että pitääkö olla miten rautaisessa kunnossa, että jaksaa heilua mukana.. ja minkäläinen varustus tunnilla tarvitaan. Muukin lisäinfo on tervetullutta :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu