No niin...

Olisikohan aika näin pienessä foorumissa aloittaa keskustelu asiasta joka on että nettipokeritoiminta on pyramidihuijauksen johdannaisversio jossa samalla tavalla vain jäävuorenhuippu tienaa miljoonia euroja."Globaali mafia" johon kuuluu eri kansallisuuksia ympäri maailman.Haittaohjelmien-vakioluohjelmien aikakautena tämä on ns.lastenleikkia mutta vain tietylle ryhmälle.

3

462

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • PLoo

      Kun nyt tätä keskustelua olet tässä aloittamassa, niin olisit voinut vähän tarkentaa että millä tavalla nettipokeri on pyramidihuijauksen johdannaisversio. Samoiten olisit voinut selventää että tarkoittaako tuo "jäävuoren huippu" pelaajia, saittien omistajia vai keitä? Niin ja mikä tämä globaali mafia sitten on?

      Se on selvää että mikrolimiteissä pelaavan fisun rahat kulkeutuvat aikanaan sinne jäävuoren huipulle, eli verkon/saitin parhaimmille pelaajille. Pokeri kun on siitä jännä peli, että pitkässä juoksussa raha siirtyy aina huonommilta pelaajilta paremmille.

      Ja mitä tulee sitten noihin vakoilluohjelmiin.. Sellaisia ohjelmia jotka kertoo jonkun tietyn pelaajan taskukortit on ollut olemassa varmaan jo pitkäänkin. Mutta niiden käyttöä hankaloittaa se, että on aika vaikeaa saada sellainen asennettua edes yhden pelaajan koneelle, saatikka sitten useammalle. Jos vain ymmärtää pitää koneen tietoturvan ajan tasalla ja aina toisinaan skannailla virusohjelmalla tietsikka läpi, niin ei pitäisi tulla ongelmia.

      • hhgggiikjkjhjg

        Niin en tiedä,että olisiko pokerisaitille kannattavaa huijata,kun pelaajien miljoonat eurot on käytössä muutenkin rake.Mutta olen pelannut itsekin ja ei voi välttyä ajatuksesta,että kortti ei kulje sattuman varaisesti,koska sen oikeastaan jo tietää miten peli omalta osalta menee.Eli 2vko nyt niin,että sittareissa ei pääse palkinnoille ja .Se vaan on niin,että ei semmoisia huonon tuurin putkia ole olemassakaan oikeassa elämässä.Vai väitätkö Ploo,että jos olet lenkillä ja astut koiran paskaan,niin astut siihen joka kerta 2vko.


      • Ladattavat pokeriohjemat hienoine esittelyineen peluriässistä sisältävät nämä hienoudet ihan sama mitä väität mutta asiassa on tullut jos siihen viittaavia uutisotsikoita.Monikansalliset "pokeriässät"putsaavat naitä tuuripelaajia eipä se ole vaikeeta päätellä kun mm. miljoonia "voitetetaan/hävitään yhdessä yössä vain asiaan osallinen voi väittää muuta.Montakohan itsemurhaa suomessakin on jo tapahtunut tämän vilpin takia...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olisko jo aika?

      Voisitko jo viimein puhua tai avata edes yhteydet sen mahdollistamiseksi.
      Ikävä
      101
      1192
    2. Kuin moni sun

      Perään on jäänyt itkemään?
      Ikävä
      78
      659
    3. Miten uimaportaat voivat maksaa 250 000 euroa?

      Ei mitenkään, jokainen täysjärkinen sen tietää. Ei se ihme ettei verovarat riitä. https://www.is.fi/taloussanomat/art-2
      Maailman menoa
      110
      607
    4. Rakas, ihana rakkain elämäni rakkaus

      Minäkin tarvisin ne sanat sinulta. Tosin annat sen tunteen läsnäolollasi.. jos vain me vielä nähdään.. pelkään sitä maai
      Ikävä
      34
      584
    5. Jussi kutsuisi eduskunnan koolle, jos joku pyytäisi

      Eikös oppositio ole huudellut eduskuntaa koolle jo monta viikkoa? "– En ole saanut siihen liittyvää pyyntöä tai toivett
      Maailman menoa
      94
      547
    6. Hyvä tietää

      Onko jotain, mitä hänen olisi hyvä tietää?
      Ikävä
      44
      542
    7. Hei gaggelibylly ootko valmis?

      Tuun kohta hakee sut ratsullani miesprinsessa ❤️
      Ikävä
      77
      540
    8. Mikä oli suurin

      Ongelma välillämme?
      Ikävä
      66
      508
    9. Martinalle onnea

      Kaunis Martina täyttää tänään 44 vuotta! Olkoon syntymäpäivä iloa ja onnea täynnä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      215
      485
    10. Rakastamisesi tarkoitus

      Mikä oli kaiken tarkoitus? En sitä tiedä, en ymmärrä. Olet mielessäni, alati. Olen miettinyt. Ei sillä taida olla merki
      Ikävä
      47
      468
    Aihe