Hei!
Olen 34-vuotias mies ja liikun pyörätuolilla. Vietän ensimmäistä joulua uudessa kotikaupungissa hämeenlinnassa, kahden koirani kanssa. Joulu on sellaista aikaa, että sitä ei ole mukavaa viettää yksin ja toisaalta en yksin pärjäiskään kun tarvitsen hieman apua päivittäisissä toiminnoissa. Ja omat avustajani haluavat viettää joulua perheen kesken.
Tälläinen tuli ajatuksena mieleeni, että löytyisikö täältä ketään mukavaa naista seuraksi joulun ajalle. Iältään 18-40 vuotiasta.
Olisi mukava viettää joulua yhdessä. Itse vietän perinteistä joulua ja toisaalta olisi haaveena lähteä viettämään ikimuistoinen joulu jonnekin romanttiseen paikkaan esim. lappiin takkatulen ääreen.
Itse olen luonteeltani avoin, rehellinen ja luotettava sekä erittäin sosiaalinen, minun kanssa on helppo tulla toimeen. Olen varsinainen jouluihminen, tykkään kaikesta jouluun liittyvistä perinteistä ja romantiikasta.
Olen asunut pitkään yksin, että se on myös tunnustettava että kaipaan toisen ihmisen läheisyyttä ja lämpöä sekä myös erotiikkaa, mutta se ei ole syy miksi tätä ilmoitusta kirjoitan. Ja mitään kuluja ei sinulle tästä aiheutuisi, pääasia on että olisit seuranani joulun ajan esim. 23.-28.12.
Jos sinusta vähääkään tuntuu siltä että haluaisit viettää joulun kanssani niin ota ihmeessä yhteyttä niin katsotaan asiaa tarkemmin.
Olen tutustumisen arvoinen mies.
Jouluisia vastauksia odotellen.
[email protected]
Joulu YKSIN??? Joulu apua tarvitaan!
joulu_yksin
0
739
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1372021
Toivotko koskaan mies...
Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.1311696Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial11526Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras881433- 321431
Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta
Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne1321254Olisin valmis salaisiin tapaamisiin
Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet571184- 251140
Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221031- 57942