Hei olen keski-ikäinen nainen Kirkkonummelta ja tarjoaisin apuani
kerran viikossa Kirkkonummi-Masala-Espoon keskus kerran viikossa.
Ulkoilu,kauppa,pieni siivous,kylvetys ja myös ruuanlaitto.
Olen tunnollinen ollut alalla pitkään.En ota palkkaa.
Yhteystiedot alkuun [email protected] ota yhteyttä.
Tarvitsetko apua
4
835
Vastaukset 4
- Sama kirjoittaja
Laitoin tämän ilmoituksen joulukuussa ennen joulua
Ilmeiseti ei ole tämmöiseen tarvetta ja lehdet ym täynnä,kun apua ei saada.
Olen pitkänalan ammattilainen kyseisessä paikassa todistukse ym kunnossa.
Mutta apu ei näytä kelpaavan ei edes ilmainen surku sentään täytyy keksiä muuta
tekemistä ja ajankulua.- äippärä
Hienoa,että joku haluaa pyyteettömästi auttaa muita. Nykyihmiset taitavat vaan olla niin pettyneitä toisiinsa,ettei kenestäkään uskota hyvää.. Jatka ihmeessä samalla tiellä. Ehkä maailma olisi paljon parempi,jos kaltaisiasi ihmisiä olisi enemmän. Harmi,etten asu mainitsemallasi alueella. Mukavaa alkanutta vuotta!
- espoolainen-90
Jos menet osoitteeseen www.mol.fi , siellä on kymmenittäin ihmisiä (vanhuksia, vaivaisia, liikuntarajoitteisia) jotka etsivät henkilökohtaista avustajaa, ja vaikket päivittäiseksi avustajaksi voisikaan ryhtyä uskon että moni arvostaisi apua edes kerran viikossa sillä moni heistä jää ilman avustajaa. http://www.mol.fi/paikat/ -> sieltä valitset ensin 1. terveydenhuolto ja sosiaaliala ja seuraavista linkeistä 1. terveydenhuolto ja sosiaaliala sitten vain laitat paikkakunta espoo / kirkkonummi tms, niin kyllä sieltä avun tarpeessa olevia löytyy :) Mahtavaa että sinunlaisia ihmisiä vielä on olemassa, toivottavasti löytyy avustettava! Tsemppiä!
- eliisa......
Kiitos Äippäräiselle ja Espoolaiselle.Ei ole tärpänyt vielä,mutta toivossa on hyvä elää.
Katsellaan kevättä kohden ja nautitaan elämästämme.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän50967Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll15848Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl501788- 46727
- 42654
- 37599
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30596Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE169536Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37530Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan56487