MAROKKO

Hei!

Olisi halukkuutta lähteä Marokkoon toukokuussa. Matkatoimistot tarjoavat valitettavasti Marokkoa matkakohteeksi ainoastaan talvikuukausina. Olisiko kenelläkään tietoa siitä löytyykö toimistoa, jolla oli matkoja/tai pelkkiä lentoja Marokkoon toukokuussa. Edullisuus on pop elikkä esimerkiksi Suomen matkatoimiston yli 700€ hintaiset PELKÄT lennot ylittävät matkabudjettimme.

Thanks.
61799
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Lennot tuntuu olevan halvimmillaan 600e
ja pakettimatkoja tosiaan ei saa.

Köyhäilymatkoja ei ole saatavilla mutta
itse ottaisin 300-350e lennot Malagaan ja
ostaisin vaikkapa Fuengirolasta viikon
matkan Tangeriin.
Ovat myyneet viikkoa **** hotellissa
n. 300 eurolla.
Ilmeisesti bussikuljetus sieltä
ja lautalla salmen yli.

Tuollaisia matkoja kauppaa monet
suomalaisetkin matkatoimistot
Fuengirolassa.

Äänestä
  • Joo, ollaan mietitty vaihtoehtoa matkustaa Espanjan kautta. Onko tietoa mitä lauttamatka maksaa Espanjasta Tangieriin? Tangier on tosin liian kaukana pidempiaikaiseen majailuun, koska me ollaan matkalla siitä vielä etelämmäs. Eikä me tosin viikoksi edes hotellia tarvita, paikanpäältä löytyy sitten jos tarvetta siihen ilmenee.

    Äänestä

Suomesta ei tehdä matkoja kesäkuukausina Marokkoon
koska siellä on kesällä liian kuuma, tommonen 40-
50 astetta. Matkat tulisi niin kalliiksi joten suomalaiset ei niitä osta. Koeta löytää ulkomaalaisen matkatston kautta, onnea vaan. Marokko oli ihan kiva paikka, nähtävää riittää yllinkyllin.

Äänestä
  • Joo, ymmärrän kyllä miksi matkoja ei tehdä kesäkuukausina. Tosin toukokuu olisi paras kuukausi meidän kannalta, koska matkamme sijoittuu vuoristoon ja siellä suotuisimmat olosuhteen juuri toukokuussa. Täytyy vielä katella ja miettiä kuinka sinne halvimmalla pääsisi.

    Äänestä

  • ... kirjoitti:

    Joo, ymmärrän kyllä miksi matkoja ei tehdä kesäkuukausina. Tosin toukokuu olisi paras kuukausi meidän kannalta, koska matkamme sijoittuu vuoristoon ja siellä suotuisimmat olosuhteen juuri toukokuussa. Täytyy vielä katella ja miettiä kuinka sinne halvimmalla pääsisi.

    En tarkkoja hintoja muista mutta matka
    kestää reilun tunnin ja ei se montaa
    kymppiä ole.

    Äänestä

  • jep jep kirjoitti:

    En tarkkoja hintoja muista mutta matka
    kestää reilun tunnin ja ei se montaa
    kymppiä ole.

    Joo, selvittelin tuossa sen nopeimillaan yli pääsee 35 min:ssa ja se maksaa vähä yli 20€/suunta/hlö

    Mutta kiitos anyway!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


... kirjoitti:

Hei!

Olisi halukkuutta lähteä Marokkoon toukokuussa. Matkatoimistot tarjoavat valitettavasti Marokkoa matkakohteeksi ainoastaan talvikuukausina. Olisiko kenelläkään tietoa siitä löytyykö toimistoa, jolla oli matkoja/tai pelkkiä lentoja Marokkoon toukokuussa. Edullisuus on pop elikkä esimerkiksi Suomen matkatoimiston yli 700€ hintaiset PELKÄT lennot ylittävät matkabudjettimme.

Thanks.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu