Suosittelen artisteille ja muille tuottajille, että pidätte tästä lähtien näytöksenne ja myyntikojunne ulkona, jossakin sellaisessa paikassa, johon ei to-viranomaiset pääse tunkeilemaan. Näin ette joudu maksamaan mitään maksuja viranomaisille, vaan saatte kaiken tuoton itsellenne. Tuntuu vähän nykyään olevan niin, että tuottajat saavat aivan minimaalisen osan tuotoista itselleen ja suurin osa menee jonnekin yhtiöille. Sellainen peli ei ole mielestäni oikein.
TO-järjestöt helvettiin!
T-O
1
171
Vastaukset
- kusetettu,
näiden yhtiöiden ja järjestöjen toimesta..kaiken maailman levyyhtitöt ja vitusto pahimpia
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1502029
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3241230Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.831048- 35908
- 107898
- 53844
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31839Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta21775Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos58739Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?44711