APUA WORD2007 KANSSA!!

apuaaaaaaaaaaaaaaa

Eli mun word2007 asetuksissa taitaa olla jokin virhe. Kun olen laittanut ylätunnisteen ja haluan ryhtyä kirjoittamaan sen ulkopuolelle tekstiä, enterillä kirjasin harppaa aina monta senttiä alaspäin. Eli riviväleistä tulee monnta senttiä pitkiä, rivit tulevat todella harvaan! Olen valinnut riviväliksi 1(mikä tässä työssä pitääkin olla). Kun taas kirjoitan tekstiä ilman ylätunnistetta, tekstin riviväleistä tulee ihan normaaleja. Eli osaako joku auttaa, miten saada rivivälejä harvemmaksi??Kiitos!

4

445

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • dsdfewdw

      vaihto enter tekee rivin vaihdon , pelkkä enter kappaleen vaihto..muistaakseni näin

    • Olenkohan vain tyhmä

      Miten ylipäätänsä olet saanut Word2007 (ym ne Office-jutut toimimaan) ? Ostin keväällä kannettavan jossa tämä olisi. Siinä oli parin kuukauden kokeilujakso, sai siis parin kuukauden ajan kokeilla sitä ilmaiseksi. Nyt sitä kokeilua siihen ei enää saa, ilmeisesti se oli vain tuon kerran se 2 kk. Sitten on teksti että "osta tämä luottokortilla netistä", no luottokorttia ei ole eikä missään kerrota edes Officen hintaa. Eikä sinne nettiinkään tahdo tuolla kannettavalla päästä vaikka kaikki piuhat ym olis oikein laitettu. Kone oli jo muista syistä kerran korjattavana liikkeessä josta sen ostin mutta tuntui että liikkeen pojat laittoivat netin jotenkin hitaammaksi tai jotain, saattaa kestää tunnin ennen kun joku sivu on auennut.

      • openoffice

        tammikuussa ja tietokoneen ostajalle oli Office 2007 99 euroa. Tuossa versiossa on Word 2007, Excel 2007 ja PowerPoint 2007. En ottanut ilmaista tarjousta ollenkaan. Vaan ostin siis tuon CD:n. Jos olisin ymmärtänyt, että koneessa oli asennettuna Works, en olisi ottanut ollenkaan tuota Office pakettia.


    • muuan mies

      Kirjoitatko ylätunnisteen teon jälkeen varmasti tekstialueelle, vai jatkatko enterillä leipätekstin kirjoittamista ylätunnisteeseen, ja onko esim. ylätunnisteessa määritetty riviväliksi mainitsemasi suuri väli?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      111
      5407
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      51
      3463
    3. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      40
      3436
    4. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      93
      3328
    5. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      81
      1887
    6. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      31
      1666
    7. 450 000 ulosotossa

      Suomessa on tällä hetkellä ennätysmäärä ihmisiä ulosotossa. Viime vuonna heitä oli yli puoli miljoonaa. Kuluvan vuoden
      Perussuomalaiset
      134
      1647
    8. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      43
      1619
    9. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

      Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
      Maailman menoa
      151
      1316
    10. Onko esitutkinta jo saatu päätökseen?

      Ketkä saa syytteet? Voi olla iso määrä ihmisiä?
      Ähtäri
      16
      1179
    Aihe