Kummallista tuo Radiolinjan touhu kun ensin mainostetaan hirveästi happy houria, ja parinpäivän päästä tempaus keskeytetään.
Onko tosiaan niin että operaattorit ovat liikkeellä niin kevyeillä lupauksilla asiakkailleen, etteivät pysty sitten lupauksiaan pitämään.
Ja Saunalahtikin mainostaa ilmaisia puheluitaan.
Itselläni on Soneran liittymä, ja rinnakkaisliittymänä ACN ja olen kumpaankin tyytyväinen.
Onko tosiaan niin että operaattorit ovat liikkeellä niin kevyeillä lupauksilla asiakkailleen, etteivät pysty sitten lupauksiaan pitämään.
Ja Saunalahtikin mainostaa ilmaisia puheluitaan.
Itselläni on Soneran liittymä, ja rinnakkaisliittymänä ACN ja olen kumpaankin tyytyväinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
niinpä ja soneralla 100 min. ilmaista puheaikaa
päivässä. jopas jopas..
"Itselläni on Soneran liittymä, ja rinnakkaisliittymänä ACN ja olen kumpaankin tyytyväinen."
Tuo selittääkin kaiken.
Miksi ihmeessä tuut tänne vouhottaan asiasta joka ei edes sua koske?
Sitäpaitsi, mieti itse: kumpi on parempi, se että lupaus pidetään ja kampanja jatkuu sen mitä on sanottu mutta verkko on tukossa klo 20-21 välillä, vai se että PERUSTELLUSTA SYYSTÄ KAMPANJA KESKEYTETÄÄN? Perusteltu ja HYVÄ syy on juuri tuo verkon tukkeutuminen!!
että RADIOLINJA VARASI ITSELLEEN OIKEUDEN KESKEYTTÄÄ KAMPANJA PERUSTELLUSTA SYYSTÄ. Asia loppuunkäsitelty.
Voihan sitä ihmetellä asioita, ilman mitään vouhotusta(sinä vouhotat =),tämähän on keskustelupalsta.
Tuo Radioliittymä ei tosiaankaan itseäni koske, siinämielessä olet oikeassa.
Miksi Radiolinjan kamppanja on noin lyhyellä aikavälillä(klo 20-21)?, olisi mietitty heti alkuun se tosi asia että linjat(verkko) menee tukkoon kun kaikki soittavat kyseisenä tuntina.
Olisi ollut ennemmin joku tietty päivä, niin silloin ei soitot ehkä olisi ruuhkauttaneet niin hirveästi verkkoa, kun kaikilla olisi päivä aikaa keskustella toisilleen.
Silloin kamppanjaa ei olisi tarvinnut keskeyttää.
Ja toki se on parempi kun kampanja keskeytetään, ettei kenenkään elämä vaarantuisi.
KUULUT SIIHEN SAKKIIN JOTKA ,EIVÄT NARISE TURHAST
HAUSKAA KEVÄTTÄ
Mitäpä sitä turhia narisemaan, saavat oven saranat sen tehdä minun puolestani.
Hauskaa kevättä =)
kuitenkin jollain tapaa täytyy asiakkaille tämä fiasko korvata. Ilman muuta pitää jotain vastaavaa saada tilalle, mikä hyödyttää VANHOJA asiakkaita.
Ja ihmettelen suuresti miksei mitään ole RL:tä kuulunut sen tylyn ilmoituksen jälkeen. Siinä RL nyt mokaa... kokoajan... vituttaa vaan enemmän..
Kyllä se pitäisi korvata, sillä sitten se olisi reilua.
Kaikesta huolimatta
Hymyä huuleen, onhan kevät tulossa =)
Tälläähän on uskoteltu marrastuulta lähtien, että vanhojen operaattorien asiakkaat ei mitään ilmaisia puheluja kaipaa, mutta kuinka kävikään, kun RL:kin uskottelun perusteella aikoi kokeilla miltä tuntuu ilmaiset, niin heti räjähti langat kuumaksi ja puoli Suomea mottiin.
Kaikki asiakkaat pitäisi päästä etuisuuksien piiriin.
Soneralla ainakin oli 2-3 kuukautta sitten sellainen kamppanja että sai soittaa 1€/per sunnuntai päivä.
Siitä pääsi nauttimaan niin uudet kuin myöskin vanhat asiakkaat.
Ja kaikki toimi hyvin, eikä ruuhkia tullut.
Radiolinjalla oli se vika että se etu ajoittui vain tunniksi päivässä(20-21), silloin kaikki linjalaiset soittivat toisilleen, ja se aihetutti sen että kaikki meni tukkoon.