Uusivuosi etelän laskettelukeskuksissa?

Onko kokemuksia uudesta vuodesta etelän laskettelukeskuksissa (Himos, Sappee, Ellivuori ym.)? Missä paikassa olisi nuoria ja hyvä meno?
5890
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Hei, nyt kaikki nuoret kollit Tahkolle! Siellä on tosi "kova" meno!

Äänestä

Meitä täällä tahkolla moni jo tunnelmaa luomassa, useana talvena ja uutenavuotena täällä on biletelty, pääasiassa uutenavuotena ja pääsiäisen aikaan, ehdottomasti kannattaa kokea pehkubaarin afterski, suomen parhaita nimittäin, sitähän on ilmesesti laajennettukin vähäsen, raketteja jos haluaa katsoa niin parhaiten niitä näkee kun kapuaa puoleen väliin rinteitä, me ei paljoa itse rahaa raketteihin viitsitä tuhlata, paljon hauskempaa on juoda viinaa ja katsoa kun hölmöt venäläiset tuhlaa satoja jopa tuhansia euroja "Yhden yön huumaan" :D Kovat pirskeet siis on tiedossa taas, piazzaan kannattaa suunnata 11:00 jälkeen, bändi alkaa yleensä soittamaan joskus puol 12 aikoihin yöllä .

Äänestä

eihän noista naurettavista paikoista mitään menoa löydy, ajakaa suoraan tahkolle !! on ihan eri meininki ravintoloissa joissa soitetaan kunnon musaa / tai on live bändi ja paikka täynnä ihmisiä .. eihän himoksella edes lasketella vielä? (naurettavaa)!

Äänestä
  • Te mistään mitään tiedä, ni kannattaako sanoo yhtään mitään.

    Toisekseen, Himos ei oo etelässä vaan keskisuomessa.

    Kolmannekseen, jos pirskeitä haluat niin mene helsingin keskustaan ja mee lähimpään baariin.

    Tack så bra

    Äänestä

  • :) kirjoitti:

    Te mistään mitään tiedä, ni kannattaako sanoo yhtään mitään.

    Toisekseen, Himos ei oo etelässä vaan keskisuomessa.

    Kolmannekseen, jos pirskeitä haluat niin mene helsingin keskustaan ja mee lähimpään baariin.

    Tack så bra

    Jos valittavana etelä ja pohjoinen niin mieluummin Himoksen etelään luokittelen.. ;) Hesasta ei todellakaan löydy sellast menoo mikä on hakusessa...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


uusivuosi10 kirjoitti:

Onko kokemuksia uudesta vuodesta etelän laskettelukeskuksissa (Himos, Sappee, Ellivuori ym.)? Missä paikassa olisi nuoria ja hyvä meno?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu