-98 vuotinen polo antoi joululahjan jo etukäteen. Eli ajovalot häviää aina välillä (katkaisija vaihdettu vuosi sitten) ja pyyhkijät ynnä tuuletin lopettavat toiminnan. Laturin merkkivalo ei ole palanut ja auto käynnistyy ja käy aina hyvin. Toistaiseksi... Mikähän voisi tällä kertaa olla vikana?
Sähköt sekaisin
ososoiurr
3
573
Vastaukset
vois olla virtalukon pohja??
- ioioio
Virtalukon pohja oli tosiaan kypsynyt, nyt jo vaihdettu. Osat ja työ yhteensä 70 egee.
- se se on
siis virtalukon pohja!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m3535810- 775233
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest484296- 523911
- 523679
SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1603371Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1003154Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky473130- 432259
- 492185