Nyt pyydän nöyrästi anteeksi, kaikilta ihmisiltä, keidä olen tällä palstalla loukannut. Ja samalla toivodan hyvää joulua, ja siunattua uutta vuotta. Olen ollut oikia kiesan kappale, mutta lupaan parantaa tapani. Nimittäin en tule enää koskaan tälle palstalle. ANTAKAA KAIKKI MINUN RIKOKSENI ANTEEKSI JÄÄKÄÄ JUMALAN HALTUUN
No niin
Kiusankappale....
7276
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
voi hyvin eetu etvartti.
tunnistan kuka on tämä kirjoittaja- tyhmä mies nimimerkillä kirjottanut aikoinaan ja sitten vaihellut nimimerkkejä mutta sama kirjoitus tyyli ''meinaa = veinaa'' toivotan = toivodan
Onko varmaa kans et sää et tule enää tälle palstalle? Vai tuletko toisella nim.merkillä kenties.
MUISTA PITÄÄ SANASI
Sehän on ollut täällä kiusankappale jo pitemmän aikaa. Leikkinyt uskovaista ja mustalaista mitä milloinkin
Olipa hyvä että tuosta jullita pästään lopultakin erileen
Onko hän jaksanut hommansa `?Tied(td)ätkö mitä Mirkku ? Et ole ikinä käynnyt Sveitsissä, saatikka asunnut siellä. ( Laitetaaaa momemmat td mukaan ) koska dtäällä on ykcsi paska tietdeen maisteri mukana. Sinä olet mirkku just tällainen.
'Juu olen nähnyt ja kokenut... diagnoosina bipolaarihäiriö, mutta selkeästi myös jotakin "muuta" jolle ei vielä ainakaan löydy tässä maassa diagnoosia. Pohjalla tällä henkilöllä nimenomaan toisutva traumaattinen kokemus muun muassa. Raivoaa välillä kuin härkä ja hetken päästä "inhoaa tuota raivoavaa pirua jota hän ei peilistä tunnista". Kolmas persoona taas on hoiva tyyppi, hoitaa muiden asioita ja on erittäin pätevä kun sille päälle sattuu. Silloin ei uskoisi että kyseessä on niinkin sairas persoona... Ja nimenomaan hän ei tiedä näiden monien persoonien olemassaolosta mitään.
Olen nähnyt "luonnossa" ko. sairautta potevan, (skitsofrenia-diagnoosilla.)
Tällä henkilöllä useita eri persoonia, jokaisella eri nimi, ammatti, luonteenpiirteet jne. Mitä huonommassa kunnossa ko. henkilö on, sitä useampi persoona hänestä löytyy. Hyvänä aikana löytyy yleensä vain "hän itse". Tällä ihmisellä tapana aina kysellä onko hän nyt oma itsensä, eli ei aina pyty itsekään erottamaan "henkilöllisyyttänsä". Yleensä tunnistaa itse asian juuri persoonien eri ammattien perusteella ja sen perusteella tekee päätelmän "kuka hän nyt on".
Varmasti todella vaikea sairaus sitä potevalle.. Olet Mirkku hyvin sairas, mene hyvä immeenen hoitoon
vaan se kotona oppinut makkaran paisto taidon. Kaavo joka kulkeepi farkuissa. Usko pois, minä tunnen sen jätkän.
ei ookkaan,se on rahaautomaattiyhistys ja assuu sveittissä