Vistan korjaaminen

-jani

Eli ongelma on tämä, minulla on vistassa luotu 2 käyttäjätiliä, pääkäyttäjä ja vierailija. Nyt en pääse kirjautumaan pääkäyttäjällä, herjaa vain että ei pysty lataamaan kirjautumista. Vierailijalla ei ole mitään oikeuksia, eli koneella ei voi tehdä juuri mitään. Miten saan luotua uuden tunnuksen, voisin sitten poistaa tuon rikkinäisen. Vikasietotilassa antaa kyllä kirjautua sisään, mikähän tuossa sitten on..
Johtuuko viruksista? onko muilla ollut vastaavia ongelmia.. Kone on acerin läppäri, eli vistan cd:tä ei ole..

3

798

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hajoo luumu

      Kyseiseen ongelmaan en voi auttaa mutta itseänikin kiinostaa onnistuuko koneen formatointi ilman vistan cd:tä? Itselläni ei toimi kannettava kuin vikasietotilassa ja haluaisin tyhjentää koko muistin mutta miten sen tekee ilman vistan asennus cd:tä

      • Kapteeni Koukku

        Vistan recovery-diskin saa imutettua netin ihmeellisestä maailmasta kun vain vähän etsii. Polttaa levylle, ajaa sisään ja joha kone taas pelittää! Tsekkaapa vaikka merirosvolahti, kovin laillista se tuskin on mutta tee ninkuin parhaaksi näet. :)


    • 19+3

      aceriin sitten saa ollenkaan korjaus-cd:tä?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      244
      4288
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      120
      2744
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2502
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      85
      1529
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      116
      1476
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1199
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      78
      1117
    8. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      986
    9. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      983
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      173
      965
    Aihe