Jo taas kävi rahasuvuilta käsky ja niin katosi palstoilta pohdiskelu Handen ohjelmankehitystyön keston pituudesta ja sen vaatiman neitseellisen kaluston hankkimisen vaikeuksista. Puhettahan oli siitä, että rahasuvut ja korpit ovat niljakkailla toimillaan saastuttaneet olemassaolevat tietokoneet, niiden keskeiset komponentit sekä käyttöjärjestelmäst sekä jopa tavanomaisimmat rakennustarpeet antureillaan, mikrofoneillaan, sondeillaan, lähettimillään, jäljittimillään, haittaohjelmillaan yms. Yritä nyt siinä sitten harjoittaa luottamuksellista ohjelmankehitystyötä saastuneen materiaalin ympäröimänä - kaikki tietohan päätyisi näin nomenklatuuran haltuun, ja tavallisen kansan rikastumismahdollisuudet olisivat käytännössä mahdottomat. Näin meitä sorretaan!
Vaan ei tässä maassa saa näistä asioista puhua, ei ole maassa sanan eikä varsinkaan ennakkoluulottoman yrittämisen vapautta! Välittämästi ovat viranomaisrikolliset ja rahasuvut tekaistuine syytteineen ja näytösoikeudenkäynteineen kintereillä ja asiasta käytävät keskustelut sensuroidaan heti alkuunsa. Jopa Suomi24 on näköjään rahasukujen ja korppien tai heidän kätyreidensä lepraisissa kynsissä - onko mikään enää pyhää?
Vaan ei tässä maassa saa näistä asioista puhua, ei ole maassa sanan eikä varsinkaan ennakkoluulottoman yrittämisen vapautta! Välittämästi ovat viranomaisrikolliset ja rahasuvut tekaistuine syytteineen ja näytösoikeudenkäynteineen kintereillä ja asiasta käytävät keskustelut sensuroidaan heti alkuunsa. Jopa Suomi24 on näköjään rahasukujen ja korppien tai heidän kätyreidensä lepraisissa kynsissä - onko mikään enää pyhää?
Vastaukset 6
Vanhimmat
"- onko mikään enää pyhää? "
Maitokastikkeeseen eivät koskeneet.
Tämäkin viesti on aivan selkeästi raha sukujen masinoima. Alumiinin maailmanmarkkinahintaa nostaakseen foliokaupan edistäminen on raha sukujen agenda numero yksi tällä hetkellä. Muista, että koskaan etkä missään et voi tuntea olevasi turvassa raha sukujen vaikutukseltä. Folioonkin on pistelty säteiden mentäviä reikiä. Taisi olla joka Hannun Rautaruukilla koodaama ohjelma, jolla folion reiät valmistetaan(samaa ohjelmaa käytetään kolikoiden metallipitoisuuden laskemiseen alle kusirajan).
sitten on, kun ei tunnu kelpaavan - ettei vain ole päässyt maito hapantumaan?
viesti on asiallinen keskustelun alku,mutta nämä muut viestit kuuluis poistaa täältä. Tämä on aivan lapsellista lässytystä mitä täällä kirjoitetaan. Valvoja vois nostaa tämän keskustelupalstan tasoa ja poistaa turhat viestit pois. Näitä lukiessani heräs kysymys,että täältäkö media haki "faktoja". Kyllä on lapsellista touhua.
Kyllä se lapsellisuus on alunperin siellä sijoittajissa. Keskustelun taso on nykyään aiheeseen sopiva.
Vai oli aloitusviesti "asiallinen keskustelun alku".
Ei todellakaan, se oli kieli poskessa kirjoitettua VITTUILUA WC-höynille parodisella otteella.
Ja joku Capituulo piti sitä asiallisena... jos on lusikalla annettu, ei todellakaan voi kauhalla vaatia!
Ja minä siis kirjoitin aloituksen VITTUILLAKSENI!