videoiden katsominen

miten onnistuu SE puhelimella esim. elokuvien katsominen? yritin siirtää mp4 elokuvan mutta ei suostunut toistamaan....
1396
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

..mutta useimmilla onnistuu videoiden/elokuvien katsominen. MP4 tiedostomuoto on yleisesti tuettu, mutta tiedostopääte ei valitettavasti kerro koko totuutta tiedostosta. Helpoin tapa saada tiedostosta kun tiedostosta yhteensopiva puhelimen kanssa on käyttää Sonyn/Sony Ericssonin MediaGo ohjelmistoa (http://www.sonyericsson.com/cws/support/softwaredownloads/detailed/mediago/aino?cc=fi&lc=fi). Kyseinen ohjelma tunnistaa kytketyn laitteen/muistikortin ja muuntaa tiedostot ko. laitteen kanssa yhteensopiviksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


smecci kirjoitti:

miten onnistuu SE puhelimella esim. elokuvien katsominen? yritin siirtää mp4 elokuvan mutta ei suostunut toistamaan....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu