Pahoinpitelystä syytettynä syyttömänä.

Maroolofi

Noniin, nyt mua sitten syytetään pahoinpitelystä ja kuulusteluun pitäisi mennä viikon päästä.

Olen syytön. Se joka mua syyttää on katala ja tosi veemäinen ihminen. Olen kuitenkin vakavasti harkinnut olla menemättä kuulusteluun, koska en usko että syyttömyyttäni uskottaisiin, koska mulla on rikosrekisteri ja se joka mua syyttää on ''kunniallinen'' kansalainen. Veikkaan että sitä totta kai uskotaan ennemmin kun tämmöistä kaltaistani ''renttua''. Vaikka tällä kertaa olenkin syytön.

Mitäs jos en mene sinne kuulusteluun? Sitten musta tulee tietty etsintäkuulutettu, mutta jos en joudu poliisin kanssa tekemisiin, niin tuskin ne mua alkaa hakemalla hakea. Vai?

Tekisi mieli kerran kin tehdä ''väärin'', koska olen huomannut, että kun on rehellinen(olen tunnustanut tehneeni rötökset), niin aina on satanut vaan paskaa niskaan ja jos en olisi ollut niin sinisilmäienn ja olisin valehdellut tietyissä tilanteissa, olisin säästynyt monilta sakoilta yms.

3

814

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • woot woot woot woot

      Nythän on kyseessä vasta esitutkinta, eikä käräjät. Sinua siis ei vielä syytetä yhtään mistään, vaan vasta epäillään.

      Kylläpä voivat alkaa hakemallakin hakea, ja tuskinpa haluat koko ajan esim. liikenteessä liikkuessasi pelätä, että joudut poliisin kanssa tekemisiin. Ei tuon jutun takia kannata maan alle häippäistä.

    • 5***19

      Joo, ei tietenkään kannata mennä. Aika rientää, eihän tuollainen etsintäkuulutus ole voimassa kuin viisi vuotta, sen jälkeen se on vanhentunut.

      • Maroolof

        No ok, nyt olen ajatellut, että menen sinne kuulusteluun.

        Mitäs jos joutuu oikeuteen ja jättää menemättä käräjille? Mitäs siitä seuraisi?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      53
      1077
    2. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      22
      1050
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      514
      838
    4. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      50
      824
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      46
      735
    6. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      37
      659
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      616
    8. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      62
      609
    9. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      181
      605
    10. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      38
      562
    Aihe