lähestyy, samoin Kaisaniemen naistenbileen:D
Onko paljon osaanottajia?? Itse aion paikalle, mutta muutamana kertana olen pettynyt siihen, että siellä omat porukkansa omassa nurkassaan ja jotenkin vaikeempaa tutustua ihmisiin, kub esim mamassa. Mutta silti, siellä on pelkäastään naisia
Onko paljon osaanottajia?? Itse aion paikalle, mutta muutamana kertana olen pettynyt siihen, että siellä omat porukkansa omassa nurkassaan ja jotenkin vaikeempaa tutustua ihmisiin, kub esim mamassa. Mutta silti, siellä on pelkäastään naisia
Vastaukset 28
Vanhimmat
Olen tulossa!
edes muistanutkaan että niihän ne on kaisassakin taas uv-bileet! kivoi bailui kaikille naisille, taitaa kyl jäädä ihan kotikemiks omalla porukalla tänäkin vuonna :)
Tulisin, mutta ei ole uskallusta lähteä yksin, varsinkaan kun en ole ennen käynyt... :) Nyt kun on kyseessä naistenbileet niin en voi edes tuoda tueksi homoystävääni, jonka kanssa yleensä käydään esim. mamassa, jonne heteroystävät eivät niin suosiolla tule :) Joten kaveriporukalla jonnekin muualle uutta vuotta viettämään. Mutta pitäkää te hauskaa jotka olette menossa!
sillä tämä uusivuosi menee työn merkeissä :D
yksin olen itsekin menossa. kurjaa kyllä. Haluaisitko lähteä kaveriksi? Kaksin aina kaunihimpi mennä muiden sekaan. :)
Oisin ehkä menossa mutta seuraa ei vielä ainakaan tiedossa.... Jos seuraa etsiviä on täällä muitakin niin pistättekö tänne vaikka e-mail osotteenne?
[email protected]
(monia vuosia sitten tekemäni s.posti osoite. :) )
omissa nurkissaan, niin niin. Meillä päin niitä sanotaan ystäviksi, kavereiksi. Onko se nyt jotenkin laitonta olla ystävien ja kavereiden kanssa baarissa ilman että se on heti kuppikunta tai sisäpiiriä tai tylyä? Minä en ole ikinä kuullut että ihminen ei voi aukaista suutaan jos se ei ole kahden jossain, joten mene sinne nurkkaan jos siellä on jotain mielenkiintoista ja aukaise suusi.
Jos sieltä sanotaan että omassa porukassa niin silloin ne haluaa olla omassa porukassa, ei ole synti se ja usein ei sanota vaan juttuun pääsee.
Itsestään se on kii mitä noista bileistä saa irti. Jos sä etit siellä jotain yksinäistä tyttöä joka kaihoisasti myös etsii seuraa seisten yksin erilään muista niin aika vaikeeksi menee. Mene ja puhu, pöytiin saa mennä, ihmisille voi puhua, vaikeeta ja helppoa miten sen nyt ottaa. Ei moi ole vaikea sanoa eikä juttelu. Eihän.
mennä yksin täpötäyden pöydän eteen, jossa nämä ystävykset on tiiviissä paketissa.. ja yritä siinä sit rykästä väliin et "hei sinä hyvännäkönen beipsukka!" Olen nimittäin aikalailla ujo. Ja jos rohkenen tekemään ton ja nämä "ystävykset" sanoo tyyliin lähe vetää, ni kiva kiitti hei. Olen itsekin luultavasti menossa isomman porukan kanssa, mutten silti linnottaudu nurkkaan heidän kanssa, koska voin tehdä sitä muutenkin arkisin. Uutena vuotena biletellään!:)
se ole sitten niiden moka jos et uskalla. Ei mikään porukka istu missään nurkissa jossain roomalaisessa taisteluryhmittymässä eikä liiku koko iltana. Ujouden voi voittaa tekemällä asioita ja hyväksymällä sen tosiasian että aina kukaan ei saa mitä haluaa, ei ujot eikä rohkeat. Mutta rohkeimmilla on paremmat saumat onnistua koska on ainakin yritystä. Miksi sä laitoit "ystävykset" heittomerkkeihin, sun mielestä se on edelleen niin väärin jos ystäväporukka istuu iltaaa yhdessä?
ja ei niin rohkeita. Ja hyvänen aika, ei aina voi natsata, puolin ja toisin..eiköhän jokainen tiedä sen. Mutta ihmisiä on helpompi lähestyä, jos ne ovat paremmin näkyvillä eikä siellä taaimmaisessa pöydässä..ainankin näin ujomman näkökulmasta. Ja se antaa sellaisen kuvan, että ne "takapöydän" naiset ei halua että muut tulee häiritsemään. Eikä siinä mitään, kukin juhlii omalla tavallaan uutta vuottaan. Ja varmasti pysyn heistä erossa..
Ja joo'o, onhan se törkeetä että ystävät haluaa viettää iltaa yhdessä. Vallan pöyristyttävää....
kandee miettiä miksi sä et saa seuraa. Tai "seuraa". Sama se mulle on meetkö sä takapöytiin jotka kuule täyttyy siinä missä etupöydätkin. Pysytkö sä poissa "etupöytien" naisistakin?
tee ku kelaan miks en saa seuraa, ja hakkaan päätä seinään.
Etupöydissä on ne rumimmat naiset :D
sua syyssä, sulla on asenneongelma. Sä oletat asioita ja teet niistä itellesi kynnyksiä joista et pääse yli. Sä pelkäät enemmän että joku sanoo sulle ei kiitos kuin otat sen riskin että se sanookin jotain muuta. Ei elämää noin eletä, ettei oteta riskejä, elämän saa kyllä kulumaan noinkin.
toi sun mika häkkis tyyli ,sä,sä sä sä kun sä,,,,esim kun sä lähet paalulta sä et tiiä mitä eka kaarteen jälkeen tulee,sä kuvittelet ajavas johdossa,mut pian sä huomaat,,,todella ärsyttävääääää!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kun sä lähet viettään jouluas nii sä mietit mä just kirjotin,eiksje.
sitten osannut tuoda muunlaista panostasi keskusteluun kuin tuon? Ei mun maailmassa tunnu mitä sä mietit, mä sun kannalta vaan että jos sulla on noin kireellä niin sä voit pakostikkin huonosti.
ps. kuinka monta huutomerkkiä tarvitaan kun on niin ärsyttävää että pää hajoaa?
Sain sanaisen arkkuni auki Oscarissa Kööpenhaminassa, enkä siellä ollut vikittelemässä. Sattui vain olemaan poliittinen nainen, enkä malttanut pitää päätäni kiinni.
Minä olen julkisissa tilanteissa joko ujo tai räväkkä, mutta en koskaan oma itseni. Räväkkyys on samanlaista kun Asterixissa Obelix oli roomalaisessa teatterissa ja häneen oli iskenyt näyttämökauhu eikä hän saanut sanaa suustaan. Asterix sitten kuiskasi, "sano mitä tulee ensimmäisenä mieleen" ja Obelix sanoi: "Hulluja nuo roomalaiset!". Sitten kun tulee jotain, tulee jotain ihan väärää.
Minä näin kauniin naisen Vartovissa ja hänellä oli kimppu nauhoja takissaan ja yksi niistä oli laventelinvärinen tarkoittaen, että hänen kanssaan voi keskustella aiheesta queer. Sen sijaan hän sanoi, että on olemassa sellainen kirja, jossa on jotain 120 (luonnon)kasvia, jotka kelpaavat ihmisravinnoksi Suomessa.
naurattaan tää viestiketju. Kaikki lähti siitä, ku hehkutin kuinka siistii on ku uus vuos tulee ja kaisaniemessä on bileet:D Oli pakko heittää vähä vettä löylyyn, ku täältä löytyy tuollaisia tulisieluja;) Siis vikahan on mussa ku en uskalla lähestyä takapöydän naisia, mut ei kai siitä voi tehdä niiin suurta ongelmaa.
Ehkäpä teen sen uutena vuotena ja meen pokaan elämäni naisen kaisaniemestä tai ottamaan ne pakit.. ja juuri sieltä takapöydästä ;D Ni ei tartte sit valittaa, ettei ole yritystystä pelissä. Ja btw, ei se ole mulle mikään kynnys.
Hyvää joulua kärnäilijät!
Älä sit pokaa jokaista naista,ku se rupee näyttää liian epätoivoiselta!Ei semmoselle voi ku antaa pakit muiden pakkien jatkoks:D
Taidan mennä takapöytään istuskelemaan ja odottamaan jos tulisit mua iskemään ;)
mä pokailen ekaks kaikkia vastaan tulevia, otan pakit kunnialla vastaan ja sitten illan päätteeks tuun hakeen sut "odotan siellä" :D
Mutta voip olla valomerkin aikaan ku pääset pokaileen.Sittenki voipi olla myöhästä, mä nimittäin saatan ton tytön kotiin jos suinkin saan sen tehdä.
Mutta eiköhän siellä takanurkkapöydissä sulle riitä niitä pakin antajii illan loppuun asti:)
Pitää pian alkaa suunnitella mihin pöytään menen, niin voin ehkä etukäteen antaa vähän vinkkiä suunnasta mihin kannattaa kävellä.. ;)
et sä viittis mun naista viedä. Katellaan sulle sit paikan päällä joku toiseksi paras eukko, koska "odotan sua" on mun :D
Samanlainen tunkkainen meininki siellä on kuin ennenkin. Ei se siitä miksikään muutu.
parantamaan sitä tunkkasuutta! Tehdään yhdessä näistä bileistä freesit ;)
en ole ennen ollut siel kaisiksen bileis. mis siel ne on?
Kaisaniemessä!