Jenkeissä on nyt semmosta muotia että naisen vartalosta yritetään saadaa kaikki kurvit pois. Eli miesmäinen vartalo on nyt in.
Tämä näkyy jo liikkeissä naisten farkut ovat ihan suoria!!! MITÄ IHMETTÄ TÄMÄ ON? miten teille naisille istuu farkut?. ite en löydä mistään koska olen semmonen Venus muotoinen ja erittäin ylpeä siitä. Mutta tuntuu siltä että syrjitään ku ei tehdä naisvartalolle housuja NIINKUIN ENNENKI TEHTIIN!!!
Mulla on niin kuluneita farkkuja kohta putoavat, pakko löytää jostain uusia farkkuja. Hmssä on aina täydellisiä farkkuja semmoisia jotka eivät ole tylsiä mutta ne ei sovi, puristavat lantion ja reidet kasaan.
Näkee muuten nykynuorisossa tämä. Ihan kauhean näköstä ku pikku teinitytöillä pursuu kaikki eteenpäin.
Mitenköhän etelän maan naisia ja latinolaiset pukeutuvat? kuka nainen haluis olla suora?
Jenkeissä tehdään jopa leikauksia että saada lantion pois . järkyttävää. Ja miehet ovat tuskissaan koska heidän mielestään se on ällöä nähdä nainen joka on ihan suora.
Ei ole olemassa farkkuja?
3
584
Vastaukset
- heivaan1111
on olemassa, oikeet kaupat pitää vaan löytää! mä löysin ideaparkista maailman parhaan farkkukaupan! mä vaan astuin sisään, myyjä anto housut ja mä kävelin kassalle :) Eli koita farkkujen tehtaanmyymälää :)
- Juuuuulia
Heip!
Joka vuosi sovittelen 20-100 euron farkkuja joka kaupassa, tuntikausia. Eii löydy istuvia. Olen reitevä, vyötärö löytyy, pituutta 170, kokoa 40. Suoria kangashousuja löytyy, mut farkkuihin jää aina vekkejä, lötköttävää, eli mikään kun ei istu. Ikinä!
Mä ostin tekstiilivärin pyykkikonevärjäykseen marketista. Helppoa, ja sain vanhoista kulahtaneista mut istuvista farkuistani mustat& farkkusiniset, voila! Syksyllä löysin Levikseltä Bootcut-mallin, joissa tilaa päärynälle. Mutta hinta oli 85 :(
Nyt vuoden vaihteessa xxx-merkkiset sama malli, 25 € Robin Hoodista, vain mustana.
Kun löytyy sopivat siniset, ostan heti 2 paria.- yhyyii
on jo kamalaa. Siis ku eikö naisen vartalo ole kurvikas? ihan sama oliko koko 32 vai 42 ??
miten naisista on tullut evoluution kanssa suoria??:O
mulla ainakin mistään liikkeestä löydy farkkuja ku ne puristaa lantiosta eikä pysty kävellä.
Olen vaatetusalalla ja voin sanoa että esim. HMllä on ihan väärät koot puhumattakaan VILAsta. tai Onlysta.
Mun kaveri joka on urheilutyttö ja vielä hoikka, sillä ei mee päälle isoin koko kaupassa. Koska hänellä on lantio niinkuin jokasen naisen pitäiski olla.
Musta on surullista nähdä jopa keskiikäiset naiset jotka ovat alipainoisia jotka vielä lenkeilee. Sit se on oksettavaa ku monilla näkee takapuolen vako housujen läpi. Pitäis ees olla sen verran lihaksia että se pysyisi kiinni.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 854568
Haleja ja pusuja
Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺864416Onko mukava nähdä minua töissä?
Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭433759Oi mun haniseni
Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli163493Hei rakas sinä
Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle402977Kyllä mulla on sua ikävä
Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm102764En kirjoita sulle tänne
Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä212701IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.
IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm392093Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi
Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta1581758Savon murteella viäntäminen asiakaspalvelussa?
Olin äsken tekemisissä puhelimitse rahoitusalan firman asiakasneuvonnassa. Tyyppi väänsi leveää savoa oikein perusteelli1061307