No menikö joulukeräys perille Nutun hyväksi.
Joulua sosiaalitoimen lapsille
Uuusi kohde ryhmä
7340
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Voi olla toisille,sulleko kaikki vain PERTTI??????
Koska keräyshän on ollu Nutulle jossa jopa sairaita haukutaan ja mollataan sekä lyödään jopa lasten terveydenhuollot laimin.Tämän lisäksi tehtaillaan perättömyyksiin perustuvia kostosyytteitä.
Rekisteritiedotkin on tehty kun kyseessä olisi sellainen virkailija jolla ymmärrys muuntamisaltista.
Perhettäsi niin etteivät joudu menemään turvakotiin,vaan voivat olla kotona.
sosku virkailijat Nuttu on väkivaltaa kokeneille,ei sellaisille tarkoitettu jotka ovat sairaita ja eivät ole kokeneet koskaan väkivaltaa.
Nutun ja muidenkaan ei pidä tehtailla perättömyyksiä hölmöilyidensä peittelyyn.
Taukki kun väittää,että henkilö joka joutuu meneen turvakotiin ei ole koskaa kokenut
väkivaltaa.Kuinkahan täysi ollut nytkin,ja moniko joutunut pakeneen tänäkin jouluna.
No tammikuussa oikeudessa saa Anneli laine selvittää hieman asioita niin kuin susanne forsblom ja insestiä kaikkialla näkevä Johanna virkkunen.
On täysin älytöntä sinunkin alkaa täällä marisemaan mitäään koska näköjään et osaa sisältää asioita itsekkään.
Tai puhutaanpa myös Margit Bagmannista joka näkee myös insestiä heti jos 10 vuotias itkevä lapsi sattuu istumaan sylissä2Voi voi hetsi seksuaallinen sävy,tai jos pini lapsi piirtää jotakin ne heti luokitellaan rakkaus kirjeiksi.
Vai mennäänpä ihan sosiaalijohtajaan joka hyväksyy lasten terveydenhuollon laiminlyönnit ja pahoinpitelyt,kun tekijänä sos:virkailija.
omilta lapsiltani ja vaimolta onko kukaan perheessä koskaan kokenut minkäänlaista väkivaltaa joten oleppa hieman hiljempaa.Kysyppä Anneli Laineelta minkä takia hän laitto sairaan Nuttuun eikä sairaalaan vaikka tiesi toisen sairaudesta tuon Laine varmaan joutuu oikeudessa selvittämään.
Jopa vaimo on alusta asti kieltänyt jotta olisi koskaan kokenut minkäänlaista väkivaltaa vaan kaikki on Susanne Forsblommin omasta päästä ja koskaan Forsblom ei ole käynyt meillä eikä ole ollut meidän kanssa missään tekemisissä.
http://www.seiska.fi/keskustelut/julkkisjuorut/1209113151330/porvoon sosiaalivirkailijoiden tekoja julki ja nimet/
http://www.seiska.fi/keskustelut/julkkisjuorut/1209113151330/porvoon sosiaalivirkailijoiden tekoja julki ja nimet/
Myös nettiin on tulossa kaikki sosiaalivirkailijoiden lausunnot ja rekisteritiedot.