Ihmiset ovat täällä kyselleet että mistäs löytäis nettiroolipelejä ilmaiseksi, ei ladattavia.
Kokeilkaapa kaikki www.kuningaskunnat.com
Kyseessä on alun perin ranskalainen peli jossa pelataan vielä tällä hetkellä vuotta 1457, viikon parin päästä 1458. Jokaisella pelaajalla on oma hahmonsa, jota sitten ruokitaan ja jolle etsitään työtä. Pelissä on maailman suurimmat foorumit jotka ovat miljoonien viestiensä takia kaatuneet pari kertaa mutta ongelmien pitäisi nyt olla takana päin =) Roolipelaajia kaivataan aina, ja tällä hetkellä Suomen herttuakunta kamppailee Kalmarin Unionin sisäisissä suhteissa Ruotsin kanssa eli tulkaapa nyt hiukan auttamaan ihmiset =)
Pelissä on ns. kapakoita eli chatteja joissa voi myös roolipelata mutta jossa hoidetaan käytännönläheisempää kauppaan ja tuotteiden valmistukseen ja töiden hakuun liittyviä asioita sekä rupatellaan ihan RL-asioitakin =)
Ilmainen ja hyvä roolipeli
3
520
Vastaukset
- hapaneeroo
Ihan perus Hollywood paskaa.
- Pettynyt.......
Ei kiinnosta pätkääkään koska sivustolle pitäisi ilmeisesti rekisteröityä ennenkuin pääsee näkemään yhtään mitään että mitä se sivusto edes sisältää.
Yritin katsoa joka puolelta että millaisesta pelistä on oikein edes kyse mutta ei löytynyt muuta kuin jokin liikkuva mainos ja säännötkin näyttivät vain tyhjää sivua. Helvetin huonosti on toteutettu kun mistään ei saa tietoa mikä juttu tässä on nyt kyseessä, joten voitte pitää tunkkinne. Pelkästään tuo sivusto, tai paremminkin sen täysin olematon sisältö sai minut karkoitettua.
Eikä auta tänne kirjoitetut kehuskelut ja selitykset. Ellei sivustot ole tehty kunnolla eikä sivustolla ole minkäänlaisia esittelyjä ja esimerkkejä pelistä niin se ei kovin hanakasti ihmisiä vedä puoleensa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 15110944
- 525230
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html452433- 302133
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131701Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,421544Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta301241Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v351166Daniel Nummelan linjapuhe 2025
Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo92935TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.
Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o317892