Kuinka pistoolin äänenvaimennin kiinnitetään. Piippu menee yleensä luistirungon sisään joten kierrettä ei saa ulkopuolelle kuten kiväärissä vai tuleeko kierre piipun sisälle ja vaimentimessa onkin ulkokierre 'tötsän' päässä. Saako kaikkiin pistooleihin siis jotenkin vaimentimen.
Haluaisin joskus ammuskella maalaistalon pihapiirissä jossa on muuten sopiva penkka. Paukkeella en kuitenkaan haluaisi häiritä naapureita enkä omaakaan väkeä.
Vaimennin pistooliin?
pumpuluampuja
2
894
Vastaukset
- voi kiinnitys
olla vaikeaa, ja piippu/vaimennin joutuu kovalle rasitukselle.
Lähtökohtana pitäisin kiinteää piippua, johon kiinnityksen saisi "aikuisten oikeasti".
Elokuvissa toki mikä tahansa näyttää käyvän.
Itse olen vaimentanut vain .22 -aseita, että jollakulla voi olla parempaa tietoa ysimillisistä?- sala-ampuja
Voiko piippuun tehdä sisäkierteen vaimentimelle. Esim. CZ Kadettiin. Siinähän lienee .22:n piipun seinämissä vahvuutta yllin kyllin koska sitä saa myös 9 millisenä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17322279Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant749496Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.297480Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va806325SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1825960Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot344966HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1084620Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1014386Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo872060Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k801355