Olemme lähdössä ensi kesäkuun alussa SB:lle kyseiseen hotelliin. Lapset 4v, 4v ja 7v. Kokemuksia ko. paikasta?
Elite Apartments?
3
350
Vastaukset
- siwankassa
Olimme perheeni kanssa tässä kyseisessä hotellissa kesällä '06. Nuorimmat lapset olivat silloin 4v ja 8v. Lapset tykkäsivät kovasti pienestä vesiliukumäestä joka lastenaltaassa oli. Muutenkin uima-allasalue ja koko piha-alue olivat siistejä. Samoin huoneistot. Hotellin sijainti oli hyvä, koska ranta ja ostoskatu olivat lähellä. Muuten matka oli ihan mukava, mutta joitankin vastoinkäymisiä sattui juuri tälle matkalle, meidän perheelle. Nuorimmainen sairastui vesirokkoon ja eräänä yönä tuntematon tunkeilija tuli hotellihuoneeseemme. Tämä varmaankin oli vain sattumaa, eikä mitenkään yleistä juuri tässä hotellissa.
Kysy vain lisää, jos haluat jotain tietää, koitan vastailla :)- tee2
Kiitos vastauksesta. Noi vesirokot on meidän lapsiperheiden vitsauksia. Meilläkin siirtyi viime kesän matka kun lapset siihen sairastuivat 2 pv ennen lähtöä. Liikkumista mietin siellä Sunny Beachillä. Kun netti ilmoittaa että kyseinen hotelli olis melkein kahden kilometrin päässä keskustasta. Onko se pääostoskatu siis siinä lähellä? Menikö busseja tai kulkiko minijuna tms. siitä ohi? Miten ruokapaikkoja on siinä lähellä? Entä se vesipuisto-onkohan sinne pitkä matka?
- siwankassa
tee2 kirjoitti:
Kiitos vastauksesta. Noi vesirokot on meidän lapsiperheiden vitsauksia. Meilläkin siirtyi viime kesän matka kun lapset siihen sairastuivat 2 pv ennen lähtöä. Liikkumista mietin siellä Sunny Beachillä. Kun netti ilmoittaa että kyseinen hotelli olis melkein kahden kilometrin päässä keskustasta. Onko se pääostoskatu siis siinä lähellä? Menikö busseja tai kulkiko minijuna tms. siitä ohi? Miten ruokapaikkoja on siinä lähellä? Entä se vesipuisto-onkohan sinne pitkä matka?
Rantakatu,joka oli täynnä kaikkia kojuja lähti siitä aika läheltä. sitä pitkin kävelemällä pääsi keskustaan,jossa sitten oli ravintoloita,kauppoja ym. Usein kävelimme sinne ja tulimme takaisin taksilla tai bussilla.
Bussin päätepysäkki oli hotellin edessä. Siitä pääsi myös hyppäämään läheisen Nessebaarin kaupunkiin menevään bussiin. Suosittelen sielläkäyntiä,jos Sunny Beachin melu ja hälinä alkavat kyllästyttämään. Sieltä löytyy kivoja tunnelmallisia ruokapaikkoja.
Ainakaan silloin ei minijuna kulkenut aivan hotellin läheltä. Ruokailemassa kävimme yleensä jossain keskustan ravintolassa,mutta hotellin vieressä oli kai aika suosittu kiinalainen ravintola.
Vesihuvipuistoon pääsi myös kätevästi taksilla,varmaan myös jollain bussilla. Kävimme siellä ensimmäisellä Bulgarian matkallamme.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1372405Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3461880- 401557
Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii311373Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua281310Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em941183- 541153
Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul327897Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles104850Annan meille mahdollisuuden
Olen avoimin mielin ja katson miten asiat etenevät. Mutta tällä kertaa sun on tehtävä eka siirto.Sen jälkeen olen täysil53752