omistajat samaa aivotonta porukkaa jotka ei tajua säännöistä ovat kuin maailman omistajat . Kelkoilla ajellaan missä sattuu röykesti pitkin teitä missä kulkee lapsiperheitä yms. , bemari- , maasturikuskit ajelevat joka tilanteessa IDIOOTTIVALOT päällä !
Onks m-kelkkojen , maastureitten ,bemujen
Kysyb vaan ?
26604
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
hupsista.Taaskos sinä jaksat!!!!
varsinkin punaisilla ja vuosimalliltaan 83 olevat muut ovat röyhkeitä ja idioottivaloja ! meillä on säännöt miksi kukaan ei noudata laatimiani sääntöjä???
SAANNU LÄÄKERESEPTIÄ UUSITTUA. Koeta alottaja nyt käydä uusimassa se diapamireseptisi! Ei näitä kirjoituksiasi jaksa enää ensi vuonna lukea
nämä mainitsemasi elintaso pulliaiset eivät välitä liikennesäännöistä piirun vertaa,olen ammatissani tienpäällä ollessani joutunut huomaamaan kuinka noiden ns city-maasturien kuskit ajavat suoraan hengen vaarallisesti heidät pitäisi määrätä autokouluun uudestaan samaten mainitsemasi moottorikelkka kuskit ja nämä motocross pyöräilijät jotka mielestään ovat suuriakin sankareita.Tosin suurin vaara koituu juu city-maastureista mikÄhvtti nämä honda cr-w ym driverit saa kuvitttelemaan että he ovat muita parempia kuskeja? ohi kiilataan niillä perunalaatikoilla vaikka olisi tie tukossa ja kaljama jäätiköllä,sitten nämä city kuskit ovat totisena kahvikuppi kädessä täristen seuraavalla huoltsikalla!
Taas se pääsi vapaaksi.tuplaa lääkitys,pysy kotona
Älä muuta sano.Hommataan porukalla sille potkukelkka niin pääsee sekin vähän vauhdin makuun.
kun katselee noita vastauksia . Taitaa olla ko. peleillä kulkevien itsetunto heikko jos ei ole muunlaisia vastauksia ! Ps. sen takia ne varmaan ajelevat noilla leluilla ja olettavat olevansa SUURIA/RIKKAITA ISOJAPOMOJA , on siinä vaan niin säälittävää poppoota ETTÄ !
Voi voi,kyllä nyt tarvitaan vahvempia lääkkeitä.Kateus on kauhea asia.Eihän ne autot luulis sinua häiritsevän.Itse kuljen pyörällä eikä koskaan vielä ole hienot autot eikä halvemmatkaan häirinny.Jokainen käyttää omat rahansa niinkuin itse tahtoo eikä se kuulu ulkopuolisille.Toivottavasti pääset tuommoisesta kateudesta eroon ja alat elämään.ELÄMÄÄN OIKEASTI!!!Voimia sinulle ja läheisillesi että pärjäätte.
Kyse eihän ole siitä vaan eräästä poppoosta jotka luuleva voivansa tehdä miten itse haluttaa , tulee mielee eräs heimo jota parjatään mutta tämä porukka on itsekeskeisempää ! Yritäppä esim . mennä lastesi kanssa ( jos sulla on edes niitä ) Harbodan metsätietä kun tulee kelkka poppoo ajaa vain kohti ilman pienintäkään hiljentämistä , ei siinä voi kuin hypätä ojaan lapset kainalossa . Tästä on KYSE !
Minulla on citymaasturi, kelkkoja, mönkijöitä, oikea maasturi, pikavene, vesiskootteri....
Kaikki vermeet löytyy ja rahaa on.
Älkää te köyhät kateellisena marisko, jokainen ajaa sillä mihin on varaa ja niiin niinkun rahkeet riittää.
Minä ajan niikuin minä haluan, aja sinä miten haluat, ja jos et uskalla niin aja sitten sääntöjen mukaan.
Mutta lopeta se iänikuinen proletaarivalitus.
Olet köyhä tyhmä duunari, sinulla ei ole valitusoikeutta.
"Minä ajan niikuin minä haluan, aja sinä miten haluat, ja jos et uskalla niin aja sitten sääntöjen mukaan.
Mutta lopeta se iänikuinen proletaarivalitus.
Olet köyhä tyhmä duunari, sinulla ei ole valitusoikeutta."
Todella vaarallinen yhdistelmä, oli sitten iso auto, lompakko tai ego.
On ihan sama kaahaatko itsesi hengiltä näillä vermeillä. Jos tapahtuisi aiheuttamasi onnettomuus tms. näillä mainitsemillasi vermeillä mitä tekisit?
Vermeitä ja peltiä saa rahalla, tietää köyhempikin, mutta tietääkö pintaliitäjä ettei onnettomuuksissa menetettyjä ihmishenkiä pelasteta varallisuudella? Käytkö sanomassa mahdollisen onnettomuuden tapahduttua loukkaantuneelle, "sori mulla on massia taskussa, köyhä".
Kannattaa pitää "massipussin" nyörit tiukasti kiinni, eikä täällä ........ pullistella.
Yhtä lailla se lada tappaa päälle tullessaan kuin "ökymaasturi".
Koitappas katsella tilastoja, kyllä ne on yleensä köyhät rattijuopot jotka liikenteessä tappaa, vanhoilla autonromuilla.
Kateelliset vaan huutelee.
Toisaalta, jokainen ottaa riskin lähtiessään liikenteeseen, jos pelkää niin pitää pysyä kotona.
niitä teiden ritareita ! silloinkin kun ajavat kortitta .. eikö niin .. mistä tämä hieno stereotypointi?
jos sulla olisi vitusti rahoo ja voisit ostaa haluamasi auton niin tulisiko sinusta paska kuski?
ja ajattelematon? jos näin on niin pysy ihmeessä köyhänä ja nauti niistä henkisistä lahjoista jotka sulla just nyt on
Osoittihan vastaus älykkyys osamääräsi , taitaa jäädä pikkusen alle paviaanien ! Hyvää Utta Vuotta sinne Korkeasaareen
Nämä täällä kirjoittelevat "massi-sedät" ovat oman elämänsä "pensseli-setiä", jotka kuvittelevat, että
muutaman sadan tuhannen vuosituloilla lukeutuisi varakkaisiin! Hih-hih ja hah-hah!
Etupenkillä istuu aina kuljettaja, takapenkillä omistaja.
dallasissa ajellaan takaata ja me tavikset edestä :) mutta alkuperäiseen aiheeseen eli enempi kateudesta kyse kuin liikennekäyttäytymisetä. Jokainen voi ostaa maasturin tänäpäivänä jos jättää röökaamisen pois.
Ajelee ne pultsaritkin taxilla !
Lukutaitosi kuvastanee sinun älykkyyttäsi?
Paljonko sitse tienaat?
Istuitko edessä vai takana?
Sinä nyt satut olemaan persaukinen urpo, ei sitä muuta istutko edessä vai takana.
Taksissa juopotkin istuu takana.
Kuulut sarjaan, "kyllä mäkin voisin ostaa 60 tonnin auton, mutta kun en vaan halua".
"Kyllä mäkin voisin lopettaa röökaamisen, mutta kun en vaan halua".....
onko minun pakko jättää kaikki oppimani liikennesääntöoppi roskiin koska tuo keskustelu aloittanut pallopää niin valistaa...
"hei kanssakulkija", kyse oli asenteestasi autoiluun ja muihin autoilijoihin. Sinä aiheutat ehkä riskin, jota muut mahdollisesti pelkäävät.
Eipäs muuteta puheenaihetta, älä toru köyhiä.
Oli öky, paku, da tai muu lokomotiivi, toivon että sinäkin ajattelisit.
Itsellänikin maasturi eli olen ilmeisesti huono kuski joka ei piittaa mistään mitään
Automerkillä ja koolla ei ole merkistystä siihen miten ajetaan. Kokkolassa on huono ajotaito ihan yleisesti ottaen. Vai kuinka moni teistä kirjoittajista ja lukijoista menee risteyksiin suurta varovaisuutta noudattanen ja pysäyttää auton kun jalankulkija kävelee kohti suojatietä? Näinhän laki sanoo, autoilijan on otettava huomioon suojatietä lähestyvät. Kyse on viime kädessä ajotaidoista, osataanko katsoa mitä tiellä ja jalkakäytävillä tapahtuu. Hyvin harva kokkolalais autoilija pysäyttää kulkuneuvon kun kävelijä lähestyy suojatietä. Automerkillä ei ole mitään tekemistä tämän ajotaidon kanssa. Mitä tulee moottorikelkkoihin niin sama ajotaidottomuus vallitsee siellä. Vai mitä sanotte siihen että moottorikelkalla ajetaan esim. pyöräteillä.
Jos kerran olet noin varakas, eikö kannattaisi vähän satsata yleissivistykseen ja suvaitsevaisuuteen, se sellaista pääomaa jolle aikaa myöten kasvaa hyvä korko, eivätkä pörssikurssit heilauttele. Ihmettelen kyllä tuota katkeruuden määrää. Ettet vain olis luonnoltasi köyhä, niinkuin minä laiha?
Kuinka moni kokkolalainen jalankulkija ylittää tien mahdollisimman ripeästi hidastelematta?
KYLLÄ TEILLÄ ON JOKU ONGELMA KU PITÄÄ AINA JOSTAIN VALITTAA!!!!!!!!!! Kyllä jos nään moottorikelkan tienlaidalla ajavan nii kyllä niillä on järki päässä ja ajaa hiljaa jos jotain yh mammoja tulee vastaan!