IVF:n menossa olijoita?

Itse olen menossa IVF:N viikolla 2. Onko ketään muita kenellä samoihin aikoihin olisi hoito suunnitelu? Ensimmäistä kertaa? Yksityisellä ? Mille viikolle suunniteltu hoito?
3202
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

suunnitteillä IVF:ään menoa lähi aikoina/viikkoina?

Äänestä
  • Suunittelu käynti ivf:n on viikolla 2, sit selvii milloin alkaa hoidot.

    Äänestä

Viikolle 2 tai 3. Oon julkisella puolen ja toista kertaa.
Elokuussa oli eka ja meni odotettua heikommin, alkioiden laatu p*skaa eikä mitään pakkaseen. Kahdesta siirretystä rupusta puhdasta negaa. Haittana endo, jota kerran leikattu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kanssasisar kirjoitti:

Itse olen menossa IVF:N viikolla 2. Onko ketään muita kenellä samoihin aikoihin olisi hoito suunnitelu? Ensimmäistä kertaa? Yksityisellä ? Mille viikolle suunniteltu hoito?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu