Kalaan

Oletteko olleet Lantalla tai Ao Nangissa kalareissulla ? Löytyykö palvelun tarjoajia minkä verran ja tuleeko tunaa ? Viimeksi Phuketissa lähdettiin 10h-seurueella Chalongista päiväksi n. 15-metrisellä aluksella, päivä eväineen ja softdrinkkeineen kustansi jotain 200e koko seurueelta. Saman tyyppinen on kiikarissa nyt taas.
7586
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Ao nangissa on useampia retkenjärjestäjiä,paikallisia ja yksi suomalainen.
Paikalliset ovat tietenkin halvempia,en itse käynyt kalassa mutta kuulin kun jotku kävi sillä suomalaisella reissun järjestäjällä.Kehuivat kovasti reissua. Oli Kippari-Kalle nimeltään! Tossa on sen sivuille linkki.....
http://www.kipparikalle.com/
Lantalla en ole vielä käynyt,joten en tiedä paikan kalastusmahdollisuuksista mitään.
Eiköhän ne sielläkin järjestä niitä!

Äänestä
  • Kiitti vinkistä ! Ollaan viikko lantalla ja kaksi ao-nangissa, pitää testata tuo Kippari-Kalle.

    Äänestä

Olin Ao Nangissa kokopäivän kalareissulla 1 kk sitten. Ei kalan kalaa tullut, vedet putsattu tehokalastuksella. Saipahan kuitenkin aurinkoa. Ja näkeehän sen, ettei siellä kalaa oikein ole kun ei niitä kalastusbotskeja juuri näy.

Äänestä

Oltiin vuos sitten Koh Lantalla :) Käytiin kalassa vain paikallisten kautta, nimeä en muista, mutta ei kauheasti kehuttavaa ollut. Tämä paatti jolla matkasimme, oli aika likainen, ruoka oli semmoisissa pahvilaatikoissa, mutta ystävällisiähän he olivat :) Vietettiin n. 6h laivassa, ilman mitään suojaa. Hinta oli halpa joka oli plussaa :) Jos nyt muistan oikein niin finnmatkat järjestävät näitä kalareissuja Phi Phille :) Katsokaa kalareissupäivänä, ettei ole täysikuu, sillä silloin kala ei syö ja aallot on korkeat.

Äänestä
  • Voi kyllä lämpimästi suositella, vuodenvaihteessa 08-09 oltiin reissulla, Letkeetä oli meno ja saaliinakin 18 kilon Barraguuda :))

    Äänestä

  • Justus.... kirjoitti:

    Voi kyllä lämpimästi suositella, vuodenvaihteessa 08-09 oltiin reissulla, Letkeetä oli meno ja saaliinakin 18 kilon Barraguuda :))

    Otin yhteyttä Kipparikalleen sähköpostitse sekä viestillä nettisivujen tietojen mukaan mutta eipä taida Kallella olla asiakkaista pulaa kun ei ole vastannut..... Harmi.

    Äänestä

  • me kirjoitti:

    Otin yhteyttä Kipparikalleen sähköpostitse sekä viestillä nettisivujen tietojen mukaan mutta eipä taida Kallella olla asiakkaista pulaa kun ei ole vastannut..... Harmi.

    Oltiin viime keväänä kippari-kallen reissulla, sain itse tonnikalan ja kaveri vetäisi kuningasmakrillin. Siinä oli veneeseen saadut, muutama oli kiinni ja pari kivaa hyppyä nähtiin. Mukava reissu, näki phi phin saaren muut saaret samalla. Takaisin tullessa tuli hirmu myrsky ja salamoja sikisokin maustettuna trompilla joka ilmesty 500metrin päähän veneen taakse. Koko rahalla ohjelmaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


TightLines kirjoitti:

Oletteko olleet Lantalla tai Ao Nangissa kalareissulla ? Löytyykö palvelun tarjoajia minkä verran ja tuleeko tunaa ? Viimeksi Phuketissa lähdettiin 10h-seurueella Chalongista päiväksi n. 15-metrisellä aluksella, päivä eväineen ja softdrinkkeineen kustansi jotain 200e koko seurueelta. Saman tyyppinen on kiikarissa nyt taas.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu