Olen jostain ollut lukevinani, että Havannaan matkustaessa kannattaisi ottaa hyttyssuojaa mukaan. Onko siellä niitä paljon tammikuussa? Millaista suosittelette, suihketta/voidetta ennaltaehkäisyyn (haisee pahalle) vai voidetta kutiaviin pistoksiin?
Havanna ja hyttyset
hytynen
3
894
Vastaukset
- Sinkka
Juuri Kuubasta ja Havannasta palanneena voin kertoa ettei ollut hyttysiä, mutta parina päivänä oli tosi viileää. Pitkähihaista kannattaa ottaa mahdollisen viileän sään varalta.
- fidelili
mutta ilolintuja sitäkin enemmän.
- dsfhshdfsh
Juuri Kuubasta palanneena voin kertoa että hyttysiä oli hotellihuoneessa Maleconin varrella, öisin ainakin. Eipä nuo kovin ärhäköitä tosin olleet, ei tarvittu hyttyssuojaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.854940- 402401
- 902359
- 1912330
- 1331929
ROTAT VALTAAVAT ALUEITA
Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj231788- 1781550
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️161451Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut
Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh3461243- 351146