Rautarevolveriko?

revolvieteri

En ole ennen moiseen asemerkkiin törmännyt ja kun en ole asiantuntija niin kyselen.
Onko tämä Alfa Steel 2241 revolveri ihan teräspyssy vai samanlaista höttövalua kuin Holekit? Nimi antaa ainakin kuvitelman että kunnon terästä olisi. Oiskohan kelvollinen peli ratapaukutteluun.
http://www.ammo.fi/index.htm

8

4513

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kerts

      "The all-steel frame and careful manufacturing guarantee excellent shooting results over a long time."

      Tällainen lausunto löytyy alfan sivulta...

      • Zandor Ihazuc

        Tsekkiläinen Holekin halpa reikärautahan se siinä kuvassa pötköttää. Paras jättää ostamatta. Vielä 9 patruunan sylinteri. Tuntien sikäläisen laatutason, jako heittää eli suomeksi, kyllähän lyijyä piipun ja sylinterin välistä riittää. Vioittuneet luodit käyvät tietysti minne sattuu.


      • alta steel
        Zandor Ihazuc kirjoitti:

        Tsekkiläinen Holekin halpa reikärautahan se siinä kuvassa pötköttää. Paras jättää ostamatta. Vielä 9 patruunan sylinteri. Tuntien sikäläisen laatutason, jako heittää eli suomeksi, kyllähän lyijyä piipun ja sylinterin välistä riittää. Vioittuneet luodit käyvät tietysti minne sattuu.

        Kyllähän se kestää ja toimii ainakin 357 ja pienemmät 32 38 nämä toimivat ainakin oikein ja kunnolla ase on terässeosta koska 357 ei muuten kestä ampumista sama koskee 22 asetta kyllä se toimii oikein ja ei jät'ä lyijyä sen enenpää kuin muutkaan pyssyt parempi tämä on kuin holek tai vastaava tehtaan teos, myytävänähän ei muutoin olisi jos ne ei toimisi kunnolla ja on ase tarkistettu suomessa ennen myyntiin tuloa


    • revolli.jussi

      SMITTI ja WESSUKKA se olla pittäää..miesten pyssy..

      • yhyyyy.mulla.on.wessukka

        Kasvaako rintakarvat ja piteneekö aisa kun omistaa mainostamasi aseen? Oikeinko "miesten pyssy"?!?! Kaikkia hörhöjä sitä aseharrastuksessa mukana onkin.


      • Anonyymi
        yhyyyy.mulla.on.wessukka kirjoitti:

        Kasvaako rintakarvat ja piteneekö aisa kun omistaa mainostamasi aseen? Oikeinko "miesten pyssy"?!?! Kaikkia hörhöjä sitä aseharrastuksessa mukana onkin.

        Samaa mieltä!("Että smitti oikein miesten pyssy")


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Samaa mieltä!("Että smitti oikein miesten pyssy")

        Hei kamoon...nämä lässytykset ovat vuosia vanhoja ja saisivat painua unholaan kun niissä ai ole mitään uutta tai asiaan liittyvää.

        Se, että joku hehkuttaa Smittiä tai Colttia johtuu yksinkertaisesti siitä, että harvat osaavat tehdä toimivia ja kestäviä revolvereita. Tuntemattomilla valmistajilla on hyvin harvoin kunnon tietämystä revolvereista, joten nämä aseet ovat varsin heikkolaatuisia.


    • jutikainen

      mulla on 2241 ja pelaa ku ihmisen mieli ,ainoo huono on et ei saa oikeen pistetähtäintä kiinni piippuun

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita

      Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat
      Maailman menoa
      111
      7943
    2. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      422
      7083
    3. SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"

      Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden
      Maailman menoa
      178
      5350
    4. Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut

      samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien
      Maailman menoa
      128
      4291
    5. Kun täällä kysytään aina vaan naisilta

      Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en
      Sinkut
      75
      4184
    6. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      95
      4166
    7. Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!

      Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr
      Maailman menoa
      10
      3902
    8. Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!

      Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.
      Tv-sarjat
      0
      3580
    9. Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen

      Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil
      Maailman menoa
      13
      2450
    10. Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?

      Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema
      Asunnot ja asuminen
      17
      2036
    Aihe