savuna

savuna ilmaan haihtuivat
unelmani onnesta
kiireenvilkkaa
sinä poltit ne
etten muka tajuaisi mitään
4132
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

tykkäsin :) Arvoituksellinen

Äänestä
  • hmm...no nainen on aina arvoituksellinen
    ja kirjoittaa arveluttavasti :)

    Äänestä

  • riitta runoileva kirjoitti:

    hmm...no nainen on aina arvoituksellinen
    ja kirjoittaa arveluttavasti :)

    on kyllä täysin totta :D

    Äänestä

  • Matseltof kirjoitti:

    on kyllä täysin totta :D

    riitta uusimpiin runoihini kommenttia? :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


riitta runoileva kirjoitti:

savuna ilmaan haihtuivat
unelmani onnesta
kiireenvilkkaa
sinä poltit ne
etten muka tajuaisi mitään

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu