tehdä Helsingissä 10/4 lauantaina kun on vajaa 5 tuntia aikaa tavata poika. Heureka ja makkarit on jo tehty....tietty yhdessäoloa mutta 12v haluu muutakin kun tulee maalta kaupunkiin. Ideoita kiitos.
Mitä
Turisti
1
214
Vastaukset
- Jeppe
Lähde Lintsille (onkohan vielä auki) tai Korkeesaareen tai Suomenlinnaan tai Kauppatorille. Ravintola Tornista hienot maisemat tai Stadikan torniin. Lähde katsoon MasaYardsille laivanrakennusta tai tee excursio Ämmässuon kaatopaikalle, taitaa olla Suomen suurin. Tai käy Itäkeskuksessa, Suomen suurin kauppiastavaratalo sekin. Tai käy laulaas karaokea Pataässässä. Tai menkää kahville/jädelle Espalle. Tai olisko joku kirppis auki? Käykää satamassa ihailees Ruotsin laivoja. Tilaa joku pk-seudun esite ja valkkaa sieltä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä403027- 722585
- 1742344
Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?352081- 181446
Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411376Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?221373- 131259
- 101254
- 221231