Miten Heckler & Koch P30 sopii pienikätiselle ampujalle olisiko Glock 17 parempi vaihtoehto.
HK P30?
4
708
Vastaukset
- Mad Crock
Kokeile hyvä mies (nainen?) itse. Ihan sama mitä täällä ehdottaa, aina joku vouhkaa että "toi on p**ka, ota toi!".. Mulla on medium kokonen käsi, pieniluinen sellanen ja kumpikin sopii kokonsa puolesta hyvin. Tosin P30:ssä on vaihdettavia kahvapaloja josta saa muokattua itelleen sopivan palikan!
Ite harkitsin kumpaakin, mutta P30:ssä en pidä lippaanvapauttimen sijainnista (liipasinkaaressa) ja Glock ei muuten ollut tarkoituksiini se sopivin. Mutta mielestäni pienikätiselle sopivia kummatkin. Valitsin muuten CZ SP-01:n, sopii sekin kätöseeni.- Pienikätinen
Vähän on vaikea kokeilla, koska täälläpäin ei noita aseliikkeitä liiemmin ole.
- sakke.kl
Pienikätinen kirjoitti:
Vähän on vaikea kokeilla, koska täälläpäin ei noita aseliikkeitä liiemmin ole.
Nyt ensin katsotaan vanhat luvat ja ihan sama vaikka olisi muita pistooleja läjäpäin uusia ei enään myönnetä ennen vanhojen tarkistusta eli käsiasetta ei saa ellei ole vartija-poliisi.
- Pienikätinen
sakke.kl kirjoitti:
Nyt ensin katsotaan vanhat luvat ja ihan sama vaikka olisi muita pistooleja läjäpäin uusia ei enään myönnetä ennen vanhojen tarkistusta eli käsiasetta ei saa ellei ole vartija-poliisi.
Entisiä aseita on, myös käsiaseita (järeitäkin esim .357 mag) Viimeaikoina olen miettinyt tulisiko minun elvyttää vanhaa harrastustani. Koska patruunat ovat kovin kalliita .357 mag:iin) olen miettinyt 9mm.
Tiedän, että lupien saanti on vaikeutunut muutaman sekopään takia, mutta silti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1121441
Se helpottaisi oloa jos
Se toinen tietäisi että molemmat tykkäämme toisistamme. Se on asia mikä vaivaa ja ahdistaa minua vaikka tilanne olisikin881297Palsta kysely..
Mikä on mielestäsi hyvä ikäero parisuhteessa? Tulevassa/kuvitteellisessa tulevaisuuden suhteessa, voisitko harkita ”ott1361047- 68974
- 39897
- 69864
- 97857
- 75846
Haluaisin nainen vain välillä heilutella peittoa sinun kanssa
Mutta kuitenkin oltaisiin uskollisia toisillemme.54832Ihmeellistä millaisissa tilanteissa ajatukset kulkuun sinuun
Eilen seurasin kun ihmiset ajoivat kaupan parkkipaikalle ja menivät yhdessä kauppaan. Iski jotenkin ikävä. Mietin että39774