Vuosi on mennyt ja mitä ollaan opittu? Paljo ja toiset ei mitään.Rakastakaa ihmiset lähelle ja kauvaksikin.Mailma huutaa rakkautta ja välittämistä. Antakaa anteeksi loukkaukset jos voitte.Voi että pieni lämmin sana tai ele miten se valaisee sydämmen.En paljon ole ollut täällä enkä varsinkaa ole kommenttia jättännyt mutta nyt haluan sydämmestäni toivottaa SIUNATTUA UUTTA VUOTTA jokaiselle, ketä käy täälä lukemassa! Aahhen Deuleha!
HYVÄÄ UUTTA VUOTTA
eräs Lilja vaan,
4168
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Uutta Vuotta sinulle kanssa. Oli niin mukava ja kaunis toivotus etten malttanut jättää vastaamatta. Paria viimeistä sanaa en ymmärtänyt.
Hyvää ja rauhallista uutta vuotta myös teille ,minun vuosi meni kuin silmänräpäyksessä mutta jäi jotain hyvääkin mieleen ,anteeksi antaminen on myös meille jokaiselle itsellemme koetetaan päästä vihoistamme yli ja pidetään toisistamme huolta!
Ahhen Devlesa tuke familia.
Missä oot ollu lilja? Sun kommenttejas ois monesti tarvittu! Täälä meno välillä kuin lastentarhassa. ei niin mitään tapoja.
myös teille Lilja. Meillä paljon sakkia, nyt ovat lähteneet kuka mihinkin.Kaupungilla ammuttiin raketteja niitä katottiin. Ja puolille yötä valvottiin. Kyllä oli surullinen päivä vuoden viimenen päivä espoossa. Siinä nähtiin mitä saatana saa ihmisessä aikaan.Mustasukkaisuus on kavala tauti, siitä kärsii kohde ja viattomat siinä sivussa. Kumpa tästä vuodesta tulisi toisellainen, Jumala sen antakoon ja varjelkoon niin kaaleita kuin kaajeita ja kaikkia kansallisuuksia suomessa. Minä uskon että on hyvä ja paha.On ihmisestä kiinni kummalle hän antautuu.Niin sen tekoja tekee.