Tein 3 viikkoa

siivous hommia, aika ei riittänyt koskaaaaan LOPETIN :) siinähän ihmettelivät, ei oo täys järkisen HOMMIA
7425
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Mä tein 4 viikkoa, järjetöntä hommaa ensinmäinen tilinauha päin persettä turhia seli seli, palkka oli jotain 7,40e nyt oon muualla eri duuni palkka tuplaantu. EN SUOSITTELE KELLENKÄN PASKAHOMMIA

Äänestä
  • Mäpä tein 10v...sairaaloissa,päiväkodeissa, perhetuki keskuksessa ja sitten..yksityisellä siivousfirmalla syystä et oli ainoa paikka mistä sai vakipaikan! Palkka on syvältä..3 ikälisän jälkeenkin se jäi monesti alle 10E. Työtunnit väheni,työmäärä pysyi samana. Lopulta kävi niin,ettei enää löytynyt yhtä paikkaa jossa ois ollu 7,5h päivässä. Jouduin kiertämään jopa 4 eri paikkaa päivän aikana,yksi jopa eri kunnassa! Ja linja-autolla.
    Nyt on selkä paskana,jalat pitäs leikata kohtapuoleen toiseen kertaan ja pää-koppakin tuntuu viiraavan.

    Tällä hetkellä olen saikulla,lääkäri sanoi että saattaa mennä jopa 2v..Ulkona en käy,kun pakon edessä. Pukea en jaksa,ruokaa en jaksa tehdä. Yksinkertasesti pääni ei enää sano,mitä pitäs tehdä! Huomista en jaksa ajatella.

    Ja kaiken lisäksi mut savustettiin ulos ja irtisanomis ilmoitukseen pantiin syyksi töiden laiminlyönti! Kertaakaan en näiden vuosien aikana ole töistö myöhästynyt,syyttä pois ollut ja jos pommiin olen nukkunut..oon mennyt pirssillä omaan laskuun.

    Että se siitä työn mielekkyydestä,kenellekkään en sitä työtä suosittele. Siinä jos missä viedään ihmis-arvo täysin!

    Äänestä

  • palkalla tekisikään. Kiva kun vastailet omiin viesteihisi, ihan oikeesti pysy siellä puu-alalla paremmilla palkoilla äläkä täällä vingu. Sinusta ei ole suosittelijaksi millekkään alalle, luulen ettei sinulla ole ollenkaan minkäänlaista työpaikkaa.

    Äänestä

  • sivupeilillä kirjoitti:

    palkalla tekisikään. Kiva kun vastailet omiin viesteihisi, ihan oikeesti pysy siellä puu-alalla paremmilla palkoilla äläkä täällä vingu. Sinusta ei ole suosittelijaksi millekkään alalle, luulen ettei sinulla ole ollenkaan minkäänlaista työpaikkaa.

    ken lie kirjoittanut eheheheheh

    Äänestä

  • ovela oon kirjoitti:

    ken lie kirjoittanut eheheheheh

    SINUN lopettaa kun et enään itseäsi tunne. Kirjoittelet asioista mistä et mitään tiedä ja kun kukaan ei kommentoi niin vastailet itsellesi ja vielä samoilla kirjoitusvirheillä.

    Äänestä

  • sivupeilillä kirjoitti:

    SINUN lopettaa kun et enään itseäsi tunne. Kirjoittelet asioista mistä et mitään tiedä ja kun kukaan ei kommentoi niin vastailet itsellesi ja vielä samoilla kirjoitusvirheillä.

    OTAS NYT SE LÄÄKITYS JA TAAS HELPOTTAA,,MIKÄS SÄ OOT KUN TÄÄLLÄ KOMMENTOIT IHME METALLI JA PUUALA JUTTUI.....

    Äänestä

  • SIVUPEILILLÄ kirjoitti:

    OTAS NYT SE LÄÄKITYS JA TAAS HELPOTTAA,,MIKÄS SÄ OOT KUN TÄÄLLÄ KOMMENTOIT IHME METALLI JA PUUALA JUTTUI.....

    :O :O oot tosi hauska ja säälittävä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mä vaan kirjoitti:

siivous hommia, aika ei riittänyt koskaaaaan LOPETIN :) siinähän ihmettelivät, ei oo täys järkisen HOMMIA

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu