Tähän tarkoitukseen mahdollisimman halpa ja toiminta varma kelkka? Lisäksi pitäisi saada hyvällä todennäköisyysellä yksilö jota ei tartte heti lähteä räpläämään eli mahdollisimman huoltovapaa.
Hinta pitäisi pyöriä -500 2000 egee.
Sen verran tiedän että varmaan pitää telan olla kohtuu levee ja mieluiten pitkäkin mutta siihen loppuu
oma tietämys.
Hinta pitäisi pyöriä -500 2000 egee.
Sen verran tiedän että varmaan pitää telan olla kohtuu levee ja mieluiten pitkäkin mutta siihen loppuu
oma tietämys.
Vastaukset 4
Vanhimmat
sopii puun hakuun erittäin huonosti,riippumatta telan leveydestä tai pituudesta.itse olen todennut kirveen sopivan puun hakkuuseen erittäin hyvin.mutta jos joskus löydät kelkan jolla on hyvä hakata puita niin muista tulla kertomaan tänne.
Älykääpiöt kerkes ensin...
Mulla on polaris xcr ja reki on kohtalaisen hyvin tullut perässä. Eihän se paras ole, mutta mulle on riittänyt. Pääsee välillä ajamaan sportimmin. Yleensä ajan metsässä kierroksen ilman rekeä ja sitten samoja jälkiä puulastin kanssa.
Silleen...
Kyllä todella kannattaa ajaa jäljet ensin, tulee lasti paremmin takaisin. Reitti myös pitää olla mahdollisimman suora ja tasainen ettei reki jää johonkin jumiin. Voi olla että lastin on purettava. Telamönkijä on varmasti parhain mutta se on auton hintainen, järkyttävää.
Olen tavallisella 400 kuutioisella ajanut paljon moton jäljiltä rankaa, toimii.
sopiva kelkka puunhakuun. Tarvii olla pitkätelainen ja parempi vielä olisi leveätelainen. Näyttää olevan tarpeeksi voimakas moottori.
http://www.kelkkapalsta.com/vaihtokelkat/?uusi=0&id=38580