keskustan brunssipaikat, kiitos!

risteilylle

Heissan, lähdemme illalla Siljalla Ruotsiin. Menemme terminaalista bussilla keskustaan. Onko kellään suositella hyviä aamiais/brunssipaikkoja, jotka ovat keskustassa ja lähellä bussista pois jäätäessä? Menisimme heti alkajaisiksi aamiaisele. Laivalla emme halua aamiaista syödä.

Kiitos!

4

745

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tukholmaan

      Aika keskeinen kysymys on, tuletteko Turusta vai Helsingistä. Helsingin laivojen tullessa on jopa Östermalms Saluhall auki. Viikkarilla tullessa Söderissä Medborgarplatsenilla on lukuisia paikkoja.

      • risteilylle

        Hki-Tukholman reissu


      • Tukholmaan
        risteilylle kirjoitti:

        Hki-Tukholman reissu

        ja viikkarilta Söderhallen


      • Nöinhän se on
        Tukholmaan kirjoitti:

        ja viikkarilta Söderhallen

        ole mikään aamiaispaikka. Asun sadan metrin päässä. Jos haluatte Tukholmassa aamiaista, menkää johonkin hotelliin. Hötorgets hallen on kebáb -paikkoja täynnä, Österillä on tanskalaisia voileipiä ja Söderillä on ihan ok lounasruokaa. Laiva-aamiainen on hinta/laatusuhteeltaan ihan hyvä. Tukholmassa on aika huono ruokakulttuuri, jos verrataan vaikka Helsinkiin. Puhumattakaan nyt suurkaupungeista.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin

      Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset
      Maailman menoa
      42
      4975
    2. Enää viisi yötä Sannan kirjaan

      Ihan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut
      Maailman menoa
      18
      3676
    3. Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021

      vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti
      Maailman menoa
      69
      3463
    4. Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"

      Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L
      Maailman menoa
      101
      2818
    5. SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensa

      SDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral
      Maailman menoa
      86
      2690
    6. IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!

      "Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k
      Maailman menoa
      30
      2650
    7. Anteeksi T

      Aamulla olit iloisena huomenta toivottamassa ja minä naama mutrussa sanoi huomenet takaisin. Tajusin vasta yläkerrassa
      Ikävä
      18
      1791
    8. En mä tahallani ole näin hankala.

      Mulla oli kuusi vuotta sitten vähän samanlainen tilanne ja se päättyi huonosti. Ilmeisesti kuvittelin kaiken silloin ta
      Ikävä
      16
      1606
    9. Harmittaako mies, että yhteys katkesi?

      Olisitko halunnut, että olisi säilynyt jonkinlainen yhteys vai oliko parempi polttaa sillat takana?
      Ikävä
      201
      1468
    10. Harmittaako että

      Annoit niin paljon positiivista huomiota ja rakkautta kaivatullesi
      Ikävä
      152
      1331
    Aihe