Asun vuokralla ja aunnon omistajaa on K-rauta kusettanut tosi pahasti ja myynyt sille K-raudan oman merkin, Cello Elaran. Koska kerrostalossa ei tuuletinta saa yhdistää hormiin, käryt kiertävät hiilisuodattimen kautta. Hiilisuodatin ei pysy paikoillaan tai jos pysyy ei se silti puhdista käryjä vaan ne haisevat vielä viikon ruuanlaiton jälkeen. Kaiken huippu oli K-rauta josta ostin uuden suodattimen, niitä oli siellä 2 kappaletta ja toisesta oli pienet hiilimuruset valuneet pitkin hyllyä. Varmaan sekin suodatin jollekin myydään.
Cello Elara, paska liesituuletin
4
5993
Vastaukset
- cittarikassa
Pitääkö se kodinkone aina hakea rautakaupasta tai jostain muusta supermarketista ? (myyjät eivät tiedä juuri muutakuin jauhelinhan kilohinnan) Kävele kuule ihan oikeaan kodinkoneliikkeeseen ja osta sieltä jokin tunnetun valmistajan tuote.
Loppupelissä myyjäliike on aina vastuussa myymästään tuotteesta eli saahan sen paskan laitteen myyjän vastuuseen, jos vain on aikaa riidellä.- provo?
Rautakaupan myyjilä sentään on joku käsitys oikeista asioista. Kodinkoneliikkeen myyjät voisi ihan hyvin irtisanoa ja hoitaa maksamisen itsepalveluviivakoodinlukijalla.
- pullistunut
ruokaa vaan kerran viikossa?
- Anonyymi
Oliko ongelmia liesituulettimen asennuksen tai käyttöönoton kanssa?
Hankin hetki sitten Cello Gaian liesituulettimen, mutta aktiivihiilisuodattimen asennus tuottaa päänvaivaa. Laitteen mukana tulleesta ohjeesta ei ole apua. Miten uuden suodattimen saa kytkettyä paikalleen?
-M
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1201767
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991588Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy481099Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?43984Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M29929Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm50856Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s44822Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37780Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56778Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet37760