Cello Elara, paska liesituuletin

EläOsta

Asun vuokralla ja aunnon omistajaa on K-rauta kusettanut tosi pahasti ja myynyt sille K-raudan oman merkin, Cello Elaran. Koska kerrostalossa ei tuuletinta saa yhdistää hormiin, käryt kiertävät hiilisuodattimen kautta. Hiilisuodatin ei pysy paikoillaan tai jos pysyy ei se silti puhdista käryjä vaan ne haisevat vielä viikon ruuanlaiton jälkeen. Kaiken huippu oli K-rauta josta ostin uuden suodattimen, niitä oli siellä 2 kappaletta ja toisesta oli pienet hiilimuruset valuneet pitkin hyllyä. Varmaan sekin suodatin jollekin myydään.

4

5942

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • cittarikassa

      Pitääkö se kodinkone aina hakea rautakaupasta tai jostain muusta supermarketista ? (myyjät eivät tiedä juuri muutakuin jauhelinhan kilohinnan) Kävele kuule ihan oikeaan kodinkoneliikkeeseen ja osta sieltä jokin tunnetun valmistajan tuote.
      Loppupelissä myyjäliike on aina vastuussa myymästään tuotteesta eli saahan sen paskan laitteen myyjän vastuuseen, jos vain on aikaa riidellä.

      • provo?

        Rautakaupan myyjilä sentään on joku käsitys oikeista asioista. Kodinkoneliikkeen myyjät voisi ihan hyvin irtisanoa ja hoitaa maksamisen itsepalveluviivakoodinlukijalla.


    • pullistunut

      ruokaa vaan kerran viikossa?

    • Anonyymi

      Oliko ongelmia liesituulettimen asennuksen tai käyttöönoton kanssa?

      Hankin hetki sitten Cello Gaian liesituulettimen, mutta aktiivihiilisuodattimen asennus tuottaa päänvaivaa. Laitteen mukana tulleesta ohjeesta ei ole apua. Miten uuden suodattimen saa kytkettyä paikalleen?

      -M

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      100
      6494
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      30
      3883
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      28
      3280
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      378
      1783
    5. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      33
      1408
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      27
      1350
    7. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      47
      1033
    8. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      11
      986
    9. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      11
      910
    10. Tykkään susta todella

      Paljon. Olet ihana ❤️
      Ikävä
      42
      879
    Aihe