Electrolux kuivausrumpu ei kuivaa

Moottori pyörii, mutta vastukset ei lämpene. Missä vika, kannaatko korjauttaa? kone 8 v vanha
21723
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

elektroluxsin koneita on aika montaa sorttia, lämpösuojan laukeaminen on yksi mahdollinen syy, l.suoja on joko kertakäyttöinen tai palautettava malli. Piirikortin tinauksien murtuminen voi myös olla mahdollinen. Menee sähkärin hommiksi.

Äänestä

lämpösuoja ja vastus mennyt rikki. Osan hinta 60-150 riippuen mallista.

1Äänestä

Kommentoi aloitusta


kuivain kirjoitti:

Moottori pyörii, mutta vastukset ei lämpene. Missä vika, kannaatko korjauttaa? kone 8 v vanha

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu