Hei!
Onko teillä minkäänlaista kuvaa miten helposti Tukholman alueelta saisi kesäksi töitä ja mistä töitä kannattaisia kysellä? Puhun auttavaa ruotsia, mutta haluaisin, että kieleni kohentuisi kesän aikana koska muutto Ruotsiin kiinnostaa tulevaisuudessa.
Töitä kesäksi Ruotsista
4
612
Vastaukset
- sori vaan
Not a chance.
- RIMMIR
aloita menemällä tänne sivulle:http://platsbanken.arbetsformedlingen.se ja aloita haku jo nyt.
Voit myös valita otsikon fritext ja kirjoittaa sinne finsk, finskspråkig niin juuri noihin työpaikkoihin etsitään joko suomenkielistä tai kaksikielistä henkilöä.
Lähetä hakemukset sähköpostilla ja mieluiten kuvan kanssa ja kuinka sinut voi tavoittaa. Ole myös valmis todellakin lähtemään töihin jos niitä tarjotaan, mitään erikoisen korkeita palkkoja ei tulla maksamaan. - Pro-finne
... etsippä suuryritysten työhönottokonttorit ja laita kyselyt sinne. Jos et osaa ruotsia, on mahdollisuutesi aika huonot, sillä monet ruotsalaisetkaan eivät tulevana kesänä saa kesätöitä. Toinen ajatus on, että haet kesätöitä ruotsissa toimivista suomalaisyrityksistä. Saattaa olla mahdollista. Onnea etsintään.
- Pari ehdotusta
Joko olet laittanut ilmoituksen www.tukholma.net
On myös viikkolehti, Ruotsin suomalainen, siellä saa myös ilmoitella ilmaiseksi. Pitää täyttää joku lipuke vaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1006394
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303833törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283200Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3701726- 331398
- 271340
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46969Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11956Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11890- 42869