Kumpi kannattaisi

jollyanna

ostaa; fujifilm finepix f200exr vai f70exr?
Kummassa on parempi kuvanlaatu?
Kokemuksia?

2

1504

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • martonen

      Ostin noin kuukausi sitten f70exr-kameran. Hämmästyttävän hyvä laite kokoisekseen. Päädyin tähän sen vuoksi kun f200exr valikoista puuttu suomen kieli. F200 saattaa olla isompikennoisena vielä parempi valinta jos hallitsee englannin kamerasanaston. En ole löytänyt mitään puutteita omasta kamerastani niissä kuvauksissa joita itse tähän mennessä olen tehnyt.

      • jarkkolfgmjd

        Itse painin kauan saman kysymyksen ääressä. Olen vertaillut suht paljon kameroiden tuotoksia, ja 200 on hieman tarkempi. Sitä ei kuitenkaan huomaa kun suurennuslasin kanssa. Kummassakin on lähes identtinen kuvanlaatu ja kohinasuhde. Itse ottaisin 70 exr:n.

        PS. Nothing special- nimellä kulkevassa blogissa on paljon asiaa 70 exr kamerasta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      232
      4152
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      112
      2624
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      38
      2345
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1426
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      115
      1406
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1169
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      77
      1085
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      943
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      936
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      921
    Aihe