temmellyskenttä. Kun analyytikko on poissa, ei kuulu myöskään himolinkittäjän naureskelua. Kuinka aina lomailevatkin samoihin aikoihin?
Palsta taitaa olla yhden vastustajan
hiljaista on
8270
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
oikeesti pari kolme multipersoonaa, eli persoonahäiriöstä kärsivää yksilöä.
Analyytikon, naureskelija.n, vähä-puksungin, jägärmaisterin nimimerkkien taakse mahtuu korkeintaan kaksi eri persoonaa. Tämän havaitsee yksinkertaisinkin palstan satunnainenkin seuraaja. Anoa joka ei asiaa huomaa on noiden nimimerkkien takaa kirjoitteleva, syrjäytynyt ja katkeroitunut laitapuolen lähimmäinen. Ei kaikki varmaan ole suoraan hänen omaakaan syytään sillä eihän voi kauhalla vaatia jos on lusikalla annettu.
telmivät täällä verkossa kuin että ihmisten keskellä...
Ja onhan netillä terapeuttinen vaikutus, kun saa sellainen anaali-sankarikin "avautua".
PS: Kukahan opettaisi tälle SUOLI-palvelimelle matematiikkaa?
Aika suurella todennäköisyydellä väittäisin naureskelijaa ja Susianalyytikkoa samaksi henkilöksi. Sen sijaan minulla ei ole mitään tekemistä näiden kahden nimimerkin kanssa. Olen myöskin väsynyt toistuvasti oikaisemaan sitä väitettä, että olisin lihansyöjä-Pekan nimimerkin takana. Vaikuttaisi sitä paitsi siltä, että Vähäpuksunki on vetäytynyt tältä palstalta. Ei ole näkynyt hänen kirjoituksiaan aikoihin. Se on kyllä harmi, koska Vähäpuksunki oli yksi niistä harvoista keskustelijoista, jotka pyrkivät argumentoivaan kirjoitustapaan ja avoimeen keskusteluun. En siis pidä sitä loukkaavana, että minua luullaan häneksi.
Voin myös sanoa sen, että minä en näe useammalla nimimerkillä kirjoittamisessa mitään järkeä. Miksi hajottaa voimavaroja sellaiseen? Omien kommenttien tukeminen toisilla nimimerkeillä osoittaa ainoastaan, että kirjoittaja on epävarma omista argumenteistaan.
todennäköisyys on todennäköisyyttä ja minä en ole naureskelija. Samalla aaltopituudella kuitenkin moenesti ollaan tämän mainion höröttäjän kanssa. Lisäksi tässä vielä on joku, joka haluaa olla sekä minä että naureskelija. Veikkaan häntä susipelkuriksi ja yritän auttaa häntä mahdollisuuksieni mukaan. Tällaista pyyteetontä työtä minä jaksan tehdä.
antaa kaikille
tyydytys on tyydytystä ja minä haluan olla susi. Saman kokoisia pippeleitä kuitenkin moenesti on susilla ja minulla. usein runkkailen tämän mainion höröttäjän kanssa. Lisäksi tässä fantasialeikissä vielä on joku, joka haluaa olla sekä minä että naureskelija kun ollaan sammalsängyllä susien kanssa. Veikkaan häntä sudennuolijaksi ja yritän helpottaa häntä mahdollisuuksieni mukaan. Tällaista pyyteetontä käsityötä minä jaksan tehdä.
Jos väität ettet ole "naureskelija." olet takuulla ainoa tällä palstalla löhöilevä joka siiheen uskoo.
No, pidä sinäuskosi - tunnen muutaman muunkin joka valehtelee niin hyvin että uskoo niihin itsekin.
Siitäkin huolimatta että heidän heikko-osaisimmatkin lähimmäisensä tietävät asioiden oikean laidan.
Et taida huomata, miten väitteesi tukee kaikkea aikaisempaa käytöstäsi?
Ei voi mitään. Asiansa osaavalla tohtorilla vierailu voisi auttaa oikean lääkityksen keramutta siihenhän et suostu koska et tunne tasvetta siihen. Tämäkin on sinulla esiihtyvän oireyhtymän varmimpia syntoomeja.
Terapeuttinen vaikutus ? On pitänyt ulisija näes sitoa muutamaksi päiväksi sänkyyn..