Susi tappaa 2

IHMISIÄ!

SUSIUHREJA:

Banbirpur, Intia. Anand Kumar, 4, 1996. suden hyökkäyksen kohteeksi joutuneesta pikkupojasta jäi jäljelle vain pää. poliisipartio löysi pojan pään kolmen päivän kuluttua hyökkäyksestä.

9-vuotias koulutyttö, joulukuu 1995, Usviatyda, Belarus. Tyttö katosi matkallaan kouluun. tytön isänsä etsi häntä ja löysi vain tytön pään, joka oli verisen lumen ja sudenjälkien ympäröimä.

Maria Berdnikovu, 17-vuotias. 29.3.1945. Kirovskaya Oblast. Maria ja hänen siskonsa työskentelivät 50 metrin päästä karja-aidasta, lähellä kartanoa. Susi tuli ja roikotti tyttöä kaulasta ja kantoi hänet pois, talonpoikien katsoessa toivottomina vierestä. susi hyppäsi tyttö suussaan metrin korkuisen aidan yli ja pudotti uhrinsa 200 metrin päähän metsään.

12.2.2009, vartija, Vladimir Paschkov, 40-vuotias, Siklyatz Duvanskogo, Urals. susi yllätti Paschkovin heinäsuovan päältä, meijeritilalla. susi hyökkäsi. 3 naista ja mies ryntäsivät paikalle heinäseipäiden ja lapioiden kanssa, susi vahingoitti heitä kaikkia. 3 naista ja mies joutuivat sairaalahoitoon suden aiheuttamien vammojen vuoksi, Paschkov kuoli suden aiheuttamaan verenhukkaan.

10.1.2009. Mäkeä laskemassa ollut 10-vuotias Kolja Netshajev kuoli suden kynsissä Permin alueella Venäjällä.
Susi syöksyi kelkkamäessä olleiden pikkupoikien kimppuun ja otti uhrikseen Koljan, joka oli lähimpänä metsän reunaa, kertoi uutispalvelu Newsru.com.
Koljan kaksi kaveria lähtivät heti hakemaan apua läheisestä kotikylästään Zazov-Kynistä. Kylän miehet ottivat mukaan aseet ja syöksyivät suden perään, mutta he pääsivät paikalle liian myöhään.
Susi oli ehtinyt raahata pikkupojan läheisen joen rantaan. Peto oli purrut poikaa pahasti kasvoihin ja tämä oli jo tukehtunut ennen kuin apu ehti paikalle.

74 ihmistä, suurin osa lapsia. 1996-1997 Uttar Pradesh, Intia.

Michael Amosov, 60v, 21.2.1996, Belarus. Amosov katosi kävellessään metsän läpi Bolonitzasta Zadrachiin. etsintäpartio seurasi hänen jälkiään ja löysivät alueen, jonka lumi oli muuttunut veriseksi, paikalla oli useita sudenjälkiä.

60 lasta,1993-1995. Bihar, Intia. kaikki lapset oli viety asutuilta alueilta, pääosin klo. 17.00-19.00. Joukossa oli enemmän tyttöjä kuin poikia, tyttöjen osuus 58%. 89% uhreista olivat 3-11-vuotiaita. 80 susihyökkäystapauksesta vain 20 lasta jäi henkiin.

http://en.wikipedia.org/wiki/Wolf_attacks_on_humans

TÄYTYYKÖ SUOMESSAKIN SUSIEN SYÖDÄ ENSIN PUOLUSTUSKYVYTTÖMIÄ PIKKUTYTTÖJÄ JOTTA TEKIN HERÄISITTE TÄHÄN TODELLISEEN SUDEN VAARALLISUUTEEN?????

6

313

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vähäsen, ei tarvitse huutaa. Sinulla on selvästi hysteerikon paniikkikohtaus meneillään. Ota susianalyytikkoa kädestä kiinni ja tuherra rauhassa itkuasi, ei ole mitään hätää. Susianalyytikko lupaa sinulle, että et joudu susien raatelemaksi ja minä olen aina pitänyt lupaukseni.

      • Ituhipin kauhu

        Vaikka auringon taivaalta, ilman minkäänlaisia edellytyksiä. Minkäs sille voi, kun on syntynyt vähemmän varusteltuna, mokoma apinanpaska.


      • puudelinpaska
        Ituhipin kauhu kirjoitti:

        Vaikka auringon taivaalta, ilman minkäänlaisia edellytyksiä. Minkäs sille voi, kun on syntynyt vähemmän varusteltuna, mokoma apinanpaska.

        Kyllä susi on vaarallinen elukka. Vuosi sitten tappoi eli murhasi meilläpäin hirven. Hauskaksi asia muuttui nylkemisen yhteydessä kun hirvestä löytyi luoti?!
        Varokaapa siis sutta. Ja luotiliivit päälle seuraavalle marjareissulle!

        Avaajalle: Mitä luulet, montako puolustuskyvytöntä pikkutyttöä tämän vuoden aikana joutuu koirien raadeltaviksi? Siinä sinulle todellisuutta. Itse arvioin neljää tapausta jotka luemme iltapäivälehdistä. Eikä sinne mene kuin pieni murto-osa. HERÄÄ!


      • luolakoira
        puudelinpaska kirjoitti:

        Kyllä susi on vaarallinen elukka. Vuosi sitten tappoi eli murhasi meilläpäin hirven. Hauskaksi asia muuttui nylkemisen yhteydessä kun hirvestä löytyi luoti?!
        Varokaapa siis sutta. Ja luotiliivit päälle seuraavalle marjareissulle!

        Avaajalle: Mitä luulet, montako puolustuskyvytöntä pikkutyttöä tämän vuoden aikana joutuu koirien raadeltaviksi? Siinä sinulle todellisuutta. Itse arvioin neljää tapausta jotka luemme iltapäivälehdistä. Eikä sinne mene kuin pieni murto-osa. HERÄÄ!

        Kuuleppas Puudelinpaska-analyytikko!
        Ensinnäkin miksi menit nylkemään "suden tappaman hirven" ?
        Mitäs paska luulet jos suomessa olis yhtä tiheä kanta kuin esimerkiksi intiassa, valkovenäjällä venällä...että mitä sitten tapahtuis?
        Kyllä. Viisaana puudelinpaskana arvasit ihan oikein. Silloin alkaa pieniä ja isompia ihmisiä kuolla.
        Joten harvennetaan vain tätä meidän susi kantaa ihan normaalisti... eli häirikkö päästä. Pidetään
        terveet ja normaalisti käyttäytyvät sudet juoksemassa.
        Jep!


      • Sääliksi käy

        OOt iätajat täällä vouhottanu, vastoin tosiasioita.

        Ja oot niin tyhmä, että luulet meitä tyhmemmiksi, etkä mitenkään voi käsittää, että me oommekin viisaampia, ja tiedämme tutkimattakin, että sudet syövät ja karkoittavat kaiken siltä alueelta, missä majailevat.

        Joku teistä mielipuolista jopa väitti, että susi erottaa luontoon kuulumattoman, ja syö sellaisen, joka väite pöyristyttävyydessään jo ylittää kaiken kuviteltavissa olevan järjenjuoksun.

        Onneksi me metsäsuomalaiset oomme pysyneet puhtaalla järkilinjalla, emmekä nosta yhtään elukkaa jumalan tasolle, toisinkuin sinäkin onneton polonen epäonnistuneessa reppanaelämässäsi oot erehtyny tekemään.

        Se siinä on aika erikoista, jotta ihmisluonne etsii tuommosia outoja pakoreittejä, kun todellisuus on liian kova, turvautua nyt susenkutaleisiin, ja koittaa tehä niistä" portti nirvanaan".


    • Poliisi auttaa

      Eihän tässä nyt suurta murhetta näitten susien kanssa ole. Paikallinen poliisipäällikkö kyllä antaa kaaatoluvan kun susi tulee kylälle. Turha tässä kuitenkin olisi poliisia työllistää. Kaatolupia pitäisi myöntää muutenkin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mulla on ikävä sua

      Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri
      Ikävä
      65
      1752
    2. Lääkäri Ari Miettinen kuollut 50-vuotiaana

      Sillähän on Youtubessa paljon videoita.
      Maailman menoa
      63
      1105
    3. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      93
      1058
    4. Koska tulet minulle näkyväksi

      Koska astut piilostasi esiin? Miksi pysyttelet niin kaukana? Etkö voisi tulla päättämään tämän ikävöinnin? Saisin vihdoi
      Ikävä
      45
      844
    5. Nainen, olet ihanin maan päällä

      Ei ole toista. Olet ihanteellinen, kaikkien mittapuitteni täyttymys. Sisäinen kauneutesi sinetöi ulkoisen ja juuri se sa
      Ikävä
      41
      800
    6. Poliis. Poliisi osoitti aseella Tampereella kun mies avasi oven

      Poliisi Poliisi osoitti aseella Tampereella, kun mies avasi siviili­poliisiauton oven Mies kuvasi keski­viikkoiltana bus
      Maailman menoa
      284
      799
    7. Mikä on mielestäsi keskustelupalstan tarkoitus?

      Tuolla toisessa ketjussa kävi ilmi jotain minkä itse koen hieman hassuksi. Nykypäivänä yllättävän moni ilmeisesti kokee,
      Sinkut
      260
      723
    8. Romanttisinta

      Mitä hän on tehnyt sinulle?
      Ikävä
      55
      687
    9. " Hae roolisi miljardien Pyhäjärveltä"?

      Perjantain 14.8. viesti TV:ssä oli hätkähdyttävän todellista kuultavaa. Tähän on tultu. Pyhäjärvi- selvitykseen, tied
      Pyhäjärvi
      98
      657
    10. Nyt aletaan terveydenhuollossa karsimaan "turhista" operaatioista

      Eräitä toimia ei enää tehdä, vaan yritetään korvata halvemmilla. Nykyään esimerkiksi polven tähystysleikkaukset lähes l
      Maailman menoa
      114
      610
    Aihe