Ihan uteliaisuuttani kyselisin teiltä joilla lapsia on paljon, kuinka asutte? Tarkoitan minkäkokoisissa asunnoissa, tuskin kuitenkaan kaikilla on omaa huonetta? Kuinka olette sijoittaneet lapset ja miten on sujunut? Tulevatko hyvin toimeen vaikkei olekkaan ns. "omaa tilaa"?
Itselläni on yksi lapsi ja yksi tulossa joten emme ainakaan vielä lukeudu suurperheeksi. Ihan vain uteliaisuutta kyselen kun olen täällä jonkinverran tarinoitanne lueskellut :)
Utelias
m86x2
2
472
Vastaukset
- mä vai ny vai
Yh äiti 4 lasta. 4h ja k, 2wc kerrostalossa. Kyllä sopu sijan antaa.
- wilma60
Minuakin kiinnostaa miten suurperheelliset asuvat ja kysyinkin tätä jossain vaiheessa. Aika vähän siihen vastauksia tuli. Jotenkin tuntuu että itsellä ei koskaan tilaa, varsinkaan säilytystilaa tarpeeksi. Asun lasteni (3) kanssa omakotitalossa; 4 makuuhuonetta, tupakeittiö, vessa ja pesutilat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1381319
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä38879Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad30623Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46597- 14590
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä26568Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30536- 24531
Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver17523Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .16502